Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kedves lányos anyukák, valakin...

Kedves lányos anyukák, valakinek van e tapasztalata, hogy hogyan lehetne kezelni 3 éves kislánynak az intim részeket, konkrétan a kisajkakon belüli teruletet?

Figyelt kérdés
Folyamatosan vörös és fájdalmas neki. Már másfél éve szobatiszta, azóta szenvedünk ettől. Orvostól orvosig járunk, kaptunk már sokféle kenőcsöt(pimafucort,cikatridina,bepanten,baneocin), van ami segít, de csak ideig óráig. Kenni sem akarom örökké, tudom hogy nem normális. Próbáltunk már ulőfurdőt, az sem segít. A higiénia szabályait betartjuk, nagyon odafigyelek mindenre,probiotikumot fogyaszt. Valaki esetleg jár(t) már hasonló cipőben? segítsetek, kérlek, teljesen kétségbe vagyok esve. Köszönöm.
2019. dec. 11. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs véletlenül túlzásba vive az adott területen a higiénia? Ha agyon van mosva, meg fertőtlenítve az éppen olyan káros, mint a tisztaság hiánya. Pisilés után le kell törölni szárazra egy szimpla puha natúr wcpapírral este meg meg kell fürödni, meg valami hidratáló krémet kenni rá.

Szerintem anyuka módszeresen kiöli az ilyen-olyan fertőtlenítő izékkel a bőr normál flóráját és ez okozza a problémát. A szájon át bevitt probiotikum pedig csak a bél flórájára hat.

2019. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első! Jókat írtál. Egy kivételével: a kisajkakon belül a hüvely van. Oda nem kell hidratáló krém.


De amúgy igen, a legrosszabb neki a piszkálás,krémezés. Valamint nagyon pirosít a nedves törlő!

2019. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen jogos, nem olvas el rendesen. De a kisajkak belső fele még elszarusodó hámmal fedett, az még kenhető. A hüvelybe valóban nem kenünk semmit.
2019. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem használok pisiles után nedves torlokendot, tudom hogy az többet árt mint használ. Nem hinném hogy túlzásba viszem a tisztítást. Nem piszkálom neki örökké, nem nézegetem. Váltva fürdik kádban, vagy tusol. Volt egy időszak amikor csak tusoltunk, nem áztattam ott neki, csak óvatosan guggolva leöblítettem. Aztán annak az lett az eredménye, hogy nem volt hajlandó pisilni mert annyira csípte ott kívül, megnéztem és vörös volt, kevés fehér túrósabb váladékkal a kisajkak körül. Rosszalló megjegyzésektől kíméljetek, tudom mi az ártalmas, és ésszel próbálom kezelgetni.
2019. dec. 12. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!