Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rendszeresen szedek tejsavó...

Rendszeresen szedek tejsavó alapú fehérjét (edzés miatt). Nem vagyok jó tőle, most nem sorolnám a panaszokat. Ehelyett állati eredetűvel tudnám pótolni? Konkrétan lehet kapni az egyik gyártónál marha alapút. Valakinek van vele tapasztalata?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 22. 13:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jól tőle....
2017. ápr. 22. 13:37
 2/14 anonim ***** válasza:
Növényi eredetűvel lenne érdemes pótolni, az állatival az a baj, hogy nem egészséges számunkra egyáltalán + tele van hormonnal, antibiotikumokkal, amik kifejezetten károsak. Bio, növényit keress, de ami még jobb lenne az az, ha természetes forrásból vinnéd be a fehérjét és nem porból.
2017. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy akkora mennyiségben nem tudok fogyasztani táplálékból.

Néztem növényit is, konkrétan rizsből készült van és nem is olyan drága.

2017. ápr. 22. 17:05
 4/14 anonim ***** válasza:

a bájotek féle beef fehérjét kifejezetten ajánlom, mert jó cucc. Az előző válaszoló azt mondja antibiotikum, hormonok stb lehetnek benne, ez akár igaz is lehet mert a franc se tudja hogy miként kerül bele az állat. (azt tudd, hogy nem húst darálnak le, hanem az állat patájától kezdve a füléig minden belemegy)


Ha fosol (mert szerintem ez a baj) a fehérjétől az nem csak amiatt lehet, hogy laktózérzékeny vagy. Lehet, hogy sok fehérjét viszel be és keveset edzel. Ha ez nem így van akkor laktózérzékeny vagy. Próbáld ki a bájotek laktózmentes tejsavófehérjét. Baromi drága, de szerintem ez a legjobb a piacon. És nem nem bájotekes vagyok, de ugyan ilyen problémáim vannak. Kő kemény laktózérzékeny vagyok, kicsit félek az állati fehérjétől (az elkészítése miatt) + gluténérzékeny meg minden ecetera :)

2017. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És attól, hogy keveset edzem/sokat viszek be, lehet bajom? Nem fosok, inkább nagyon puffadok és rosszul vagyok. Régebben voltam már egy étel allergia vizsgálaton, ahol a doki azt mondta, hogy tej allergiám van (az rosszabb, mint a laktóz intolerancia). Ilyenkor egy állandó gyulladásban van a szervezet, így mondta, és amiatt vagyunk rosszul. Én konkrétan dekoncentráltságtól is szenvedek. Azután egy pár hónapig nem fogyasztottam semmi tejterméket és jobban is voltam. Csak nem tűnt komolynak a vizsgálat és nem foglalkoztam későbbiekben a dologgal.

Én a "szkiteknél" (ez nem reklám :) vásárolok, ott van borsófehérje. Szerintem kipróbálom.

BCAA is tejsavóból van? Azt is szedek. Köszi

2017. ápr. 22. 18:03
 6/14 anonim ***** válasza:

a BCAA egy fehérjekoncentrátum, tehát rengeteg allergén lehet benne.


Kerüld a tejtermékeket teljes mértékben, mert amúgy sem egészségesek. Se tej, se vaj, se margarin, se túró, semmi. Én ezek nélkül élek és tökéletesen meg vagyok, nem puffadok, nem vagyok rosszul (amióta elhagytam ezeket).


Ha nem edzel nem kell étrendkiegészítő. Hetente eddzél legalább 3 napot, legyeb rendben az étrended, napi 4-5ször egyél normális minőségű jó kaját és AZTÁN ESETLEG szedjél tápkieget ha akarsz. Amúgy lófaszt nem érnek ha a többi dolog nincs rendben.

2017. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Edzek, rendszeresen. Csak nem olyan intenzitással. Saját súlyos gyakorlatokat csinálok (fekvőt.,húzódzk., gugg. stb)

Sajnos a kaja a lényeg, ahogy mondtad.

2017. ápr. 22. 19:46
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért nem tartom sajnosnak, mert szerintem egyszerűbb arra odafigyelni, és több minden függ tőle. Ha jól eszel, egészségesebbnek érzed magad, energikusabbnak, nincsenek gyomorbántalmak, a szarás nem össze vissza jön rád, nem fáj a fejed, nem szédelegsz ha szoktál stb, ráadásul még fogyni is fogysz, vagy hízol (izmot) ha jó a kaja. Ha pedig nem a mama főz rád, és amúgy innen onnan szoktál kaját venni /rendelni, akkor simán jobban kijön a büdzsé is ha magadnak főzöl jó kis kajákat. Ez úgy ahogy van tiszta pozitív hozam, de 2 naponta 40 percet rá kell bizony szánni a főzésre :)
2017. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Te a paleo étrendet követed, vagy csak a tejtermékeket kerülöd?
2017. ápr. 22. 19:51
 10/14 Csori96 ***** válasza:
A különböző fehérjékről -> https://www.youtube.com/watch?v=Y28UFE6FlHU
2017. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!