Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítség! Tegnap megcsípett...

Segítség! Tegnap megcsípett egy méh. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap az orrom felett megcsípett 1 méh. A fullánkot azonnal kiszedtem. Mára megdagadt és eléggé szörnyen nézek ki. Nem vagyok allergiás rá! Mit tegyek? Mi húzza le a duzzanatot max 5 nap alatT? Köszönöm
2010. júl. 20. 08:14
1 2
 1/16 anonim válasza:
Tegyél rá vöröshagymát. Nekem attól leszokott apadni a duzzanat teljesen. Lehet, hogy kicsit büdös, de működik. Ha nem válik be, akkor pedig reszelj le egy fél krumplit és a pépet rakd bele egy papír zsebkendőbe és azt tedd rá. Ha egyik sem válik be, akkor fújd be ezüstkolloiddal.
2010. júl. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ca-t iggyál,napi 3-at.

fenistil gél

2010. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Most jegelem, de ha nem működik, a hagymát mindenképp kipróbálom. 5 nap alatt el tud múlni???
2010. júl. 20. 08:32
 4/16 A kérdező kommentje:
Hogyha nem pirosodott be akkor azt jelenti nem vagyok allergiás? A dagadásnál is normális a bőröm szine, ugyanolyan mint az arcomon bárhol.
2010. júl. 20. 08:38
 5/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem haltál bele, az jelenti azt, hogy nem vagy allergiás. Úgyhogy emiatt nem kell aggódnod.

Sajnos a kalcium csak a friss csípésre jó, ártani nem árt, de jelentős eredményt már nem fogsz elérni. Én a szemed közelében semmiképp nem próbálkoznék vöröshagymával (de egyéb zöldségekkel sem).

A Fenistil jó és elég rá (meg esetleg a jég). Nekem darázsra egyértelműen ezt adták patikában.

5 nap alatt el kell múlni. Ha még holnap-holnapután is dagadt, meg kell mutatni orvosnak. De szerintem ha óránként kenegeted, le fog lohadni.

2010. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szerencsésebb vagy mint én, nekem a sürgősségire kellett mennem, mert nagyon bedagadt a lábam és járni sem tudtam a scípés után, de nem vagyok allergiás. Ha tegnap óta mégcsak nem is piros, az nem rossz, de azért egy jó tanács: vény nélkül kapható Claritine Akut a gyógyszertárban, az segít gyorsabban kiűzni a mérgeket a szervezetedből, amit ez a kis köcsög belejuttatott. Nekem is az segített végül a legtöbbet (meg a vénás injekció).
2010. júl. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem a kalcium és a jegelés már 1 nap alatt sokat segített. Calcium-Sandoz-t igyál! De ha minél előbb szeretnél meggyógyulni, akkor irány a doki 1 szuriért. Tavaly nekem is kijutott:S
2010. júl. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A szurit utálom. Inkább várok 2 nnapot. Azéert kösz
2010. júl. 20. 08:59
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is utálom, és félek a tűtől, de nekem nagyon durván bedagadt,bevörösödött, égett, fájt, viszketett, így bevállaltam:-)
2010. júl. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nekem csak megdagadt és úyg nézek ki mint egy földönkívűli(a szemem miatt). Nem viszket, nem fáj, még csak nem is vörös
2010. júl. 20. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!