Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítség! Tegnap megcsípett...

Segítség! Tegnap megcsípett egy méh. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap az orrom felett megcsípett 1 méh. A fullánkot azonnal kiszedtem. Mára megdagadt és eléggé szörnyen nézek ki. Nem vagyok allergiás rá! Mit tegyek? Mi húzza le a duzzanatot max 5 nap alatT? Köszönöm
2010. júl. 20. 08:14
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én is a hagymára esküszöm. Nekem még a mamám mutatta ezt kiskoromban, amikor megcsípett a méh, azóta mindig azt használom, nem csak méh csípésre, más duzzanatra is. Ha nem facsarod közvetlenül a szemedbe, akkor nem fogja csípni. Szerintem jobb mint a gyógyszer.
2010. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Claritin Akut... ez egy allergiagyógyszer, ugyanaz és ugyanannyi van benne, mint a "hagyományos" Claritinben, amit pollenallergiára adnak. Régebben receptes volt, most már az is szabadon vásárolható.

A lényege, hogy az allergiaszezon alatt egyfolytában szedni kell, mert 1-2 db nem hat. (Napi 1 az adag belőle!) Vagyis: darázscsípésre nem jó. A mérgeket sem űzi ki, egyszerűen mert nem arra való. A pollenekben nincsenek mérgek.

Tudom, mert minden évben ezt írták fel nekem a virágporos időszakban.

2010. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom más hogy van vele de én csak azt vettem észre, hogy a homlokomon köröz vmi, kirántottam a méhet is a fullánkot is de nem éreztem semmit
2010. júl. 20. 10:50
 14/16 anonim ***** válasza:
Kerd meg a haziorvosodat, hogy irjon fel neked fenistil cseppet. En a szunyogcsipesre vagyok nagyon erzekeny(rogton gigantikusra dagadnak, faj, eg, viszket stb, raadasul szeretnek a szunyogok) es azt szedem ra, es kenem fenistil gellel es lelohasztja.
2010. júl. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ma 10:43

Jó neked, hoyg tudod, hát sajna én is tudom :)

Nekem a sürgősségin írták fel darázscsípésre (volt, hogy mást nem, mert nem volt súúlyos, csak az ijedtség volt nagy), és két nap alatt 4 szem rendbetette a lábam, és a vizsketést is elmúlasztotta már az első szem.

Ez van.

2010. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Valami Claritin(asszem) gyógyszert kaptam most. A csípés körül már sokkal jobb de most a szemem dagadt be. Most is csak a képernyőt látom(a billentyűzetet nem)
2010. júl. 21. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!