Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon félek a hányás tól, és...

Nagyon félek a hányás tól, és most hányás hasmenés vírus van a családban?

Figyelt kérdés

Eddig anyukám és a bátyám beteg, de apum is fajlalja a hasát. Ugye én nagyon félek a hányástol és attól rettegek hogy én is elkapom, eddig egész életemben csak kettoszor kaptam el. Anyumnak csak hasmenése volt de bátyám vegighanyta a tegnapot, én pedig rettegek. Tudom néha az lenne a legjobb hogyha hanynek és akk rajonnek hogy annyira nem is szörnyű amilyennek én gondolom. De egyszerűen amikor hányingerem van akkor bármit elkövetek hogy ne hányjak. Mindenki megkerto a családban de tudom hogy ha beteg lennék nem tudnának segíteni rajtam így csak még jobban rettegek. Anyum már föl vetette a pszichológust de az a baj hogy én olyan ember vagyok aki nem igazán bízik az ilyenekben.

Sokszor aludni sem tudok mert kiskoromban volt egyszer hogy felkeltem és akk hánytam és ezért ettől is rettegek. Én tudom hogy ez ilyen pszichés dolog, de volt egy időszak amikor jobb volt, de körülbelül egy éve már ez megy és nemtudom hogy mi váltotta ki egy éve.

Am 15/L vagyok

És kérlek a hülye válaszoktol kimeljetek, és a helyesírási hibákat nézzétek el!

Igazából csak nehany jó tanácsot szeretnék hogyha nektek volt ilyen hogy kuzdottetek le és hogy milyen eselyeim vannak hogy elkapom, és mit lehet tenni ellene.

Tudom hogy már sok kérdést írtak de sajnos nekem az a válasz nem segít hogy mindenki utal hányni meg ilyenek, mert tudom, senki sem szeret, de én szó szerint remegek és rettegek, csak bogok és bogok ha egy kicsit is hányingerem van!



2019. dec. 23. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyakori kézmosás, kilincsek ill. wc fertőtlenítése.

Meg szerencse, mert ilyen kis térben nagy az esélye, hogy te is elkapod.

2019. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig egy jó hányás aranyat ér néha. Hányinger esetén vegyél be 2-3 széntablettát és igyál 1 csésze diólevél teát.
2019. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Átérzem, amit írsz, évek óta küzdök vele. Szerintem igenis menj el pszichológushoz, sokat segíthet, főleg, ha valami gyerekkori trauma/rossz emlék miatt alakult ez ki nálad.

Mondanám, hogy próbáld meg kerülni őket, nem egy légtérben tartózkodni, de lévén, hogy karácsony van, ez lehetetlen. Gondolom édesanyád/édesapád főzött, sütött, te meg enni fogsz belőle, nem tudod elkerülni a fertőzést, ha gyenge az immunrendszered. Ha szerencséd van, és voltál elég előrelátó, akkor szedted a vitaminokat, immunerősítőket, így talán van némi esélye, hogy ne kapd el, vagy a hányás részét elkerüld. Sajnos ez a vírus nagyon könnyen terjed, figyelj oda az alapos és rendszeres kézmosásra!

Ha pedig elkaptad, akkor a szokásos diéta, hányingercsillapítók, stb.

Merre laksz egyébként? Nálunk nem hallottam fertőzöttről.

2019. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez egy remek lehetőség, hogy leküzd végre ezt a problémát. Valószínű el fogod kapni és ne akard visszatartani. Hanyni mimdenki utal de ha jön akkor megkönnyebbülsz utána. Gyorsan túl van rajta az ember. Vannak ennél sokkal szörnyűbb dolgok is. Ha meg nem kapod el akkor megnyugodhatsz milyen erős a suervezeted.
2019. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es, látszik, hogy fogalmad sincs erről a fóbiáról, úgyhogy egyszerűbb lenne, ha nem írnál butaságokat.

Én is emetofóbiás vagyok, és amióta 3 éve elkaptam egy vírust csak sokkal jobban rettegek tőle. Ez nem "mindenki utál" szint, hanem FÓBIA. Nagyon nem ugyanaz... A többi sületlenségre, amit írtál, inkább nem is reagálok...

2019. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
17%
Én ugyan ebben a cipőben járok 18 éve. Rettegek tőle, szakemberhez járok, gyógyszert szedek. Így mondom azt amit magamnak mondanék. Nyugodj meg! Nem lesz semmi baj!!!
2019. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy jobban van már anyukád is és a bátyád is. Te pedig túljutottál a rettegéseden...
2019. dec. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én szerencsére nem kaptam el, és apum sem

Viszont a félelem ugyan úgy bennem maradt. Sőt szerintem jobban. Foleg azért mert sokan elkaptak és én nem és olyan érzésem van hogy én leszek a következő. Igazából tudom hogy miért félek, azért mert a múltkori alkalom amikor elkaptam egy ilyet nagyon rossz volt. Tudom hogy ebbe nem lehet belehalni meg tulelem meg ilyenek de ezen a szinten ezek a szavak már nem segítenek sajnos. Szóval nemtudom hogy mit tegyek. Lehet igazából túl kéne esnem rajta de akk lehet utána túljutnek a felelmemen vagy még jobban félnek. És tudom hogy ez másnak természetes de nekem nem

És köszi hogy ilyen megertoek vagytok

2019. dec. 29. 23:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyanebben vagyok én idén ünnepekkor kérdező. Bátyám és faterom lettek betegek, de szerencsére apám "csak" fosik. De bátyám.. Ott volt minden és pedig gyerekkora óta nem volt neki ilyesmi.

Úgy rettegek nem vagyok velük egy térben, meg kézfertőtlenítőzöm állandóan. És imádkozom igazából ennyi.

2022. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!