Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kell a médiasajtónak...

Miért kell a médiasajtónak ennyire bepánikoltatni az embereket ettől a koronavírus tól?

Figyelt kérdés
Annak idején kezdődött a madárinfluenzával, aztán jött a H1N1, aztán most pár éve volt ez az "ebola-járvány" most meg ez. Köztudott, hogy Kínában mindenféle sz.rt (bár bocsánat) összeesznek az emberek, kutyától-macskáig, a nyílt utcán vágják le őket majd ott is árulják a húsokat, anélkül, hogy ezek az állatok bármilyen szűrővizsgálaton átestek volna, hogy a húsokat emberek fogyaszthassák. Elég barbár dolog, higiéniáról nem is beszélve. Az ebola meg Afrikából indult, ahol aztán meg főleg magasról tesznek a tisztaságra, mindenféle vadonélő állatot (majmokat, denevéreket) ettek, habár pontosan jól tudták, hogy ezek az állatok hordozták magukban a vírust. Ezek az emberek még arra sem képesek, hogy havi egyszer kezet mossanak, akkor mégis mit várunk, mit vár Európa? (Hozzáteszem, miután lecsengett ez a nagy ebola felhajtás, azóta sem hallottam róla semmit, hogy Európát veszélyeztetné a vírus...)
2020. jan. 25. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindig is erről szóltak a hírek. Pánikot kelteni, ellenségeket kreálni, félelemben tartani a népet, mert így lehet manipulálni. Sajnálatos, hogy sokan teljesen alaptalanul pánikolnak emiatt Magyarországon is, amikor minimális esélyünk van itthon megfertőzödni a vírussal.
2020. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Inkább azzal van gond, amilyen vírusok kiszabadulnak a jég olvadása miatt. Olyan vírusok amivel az ember sose találkozott még. Na azok fognak szerintem világjárványt okozni és nem egy influenza vírus fogja kiírtani az emberiséget.
2020. jan. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az emberek nagyresze sajat magat panikoltatja. meg adja tovabb a kamuoldalak kamucikkeit, es nepek ellen hetgeli a masikat. nagyresze alaptalan. de ezek azt hiszik ha rajuk nez egy kinai az egyenlo a fertozessel
2020. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ez inkább az emberek figyelmének az elterelése a politikáról :) mint ez a S. Norbis "botrány".
2020. jan. 31. 08:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos így van. Orbán terjesztette a vírust. Nem vagyok kormánypárti, de ez túlzás.
2020. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ki beszél itt Orbánról? Ő a világ egyetlen politikusa?
2020. febr. 1. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!