Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek elkaptam a koronav...

Szerintetek elkaptam a koronavírust? Lehet, hogy karanténba zárnak majd?

Figyelt kérdés

Egy hetet töltöttem Malájziában, most épp úton vagyok hazafelé.

Tegnap este elkezdett fájni a torkom, ami azóta folyamatosan erősödött.

Kb. két órája elkezdtem köhögni is. Amikor köhögök, enyhe szúrást érzek a szegycsontom feletti résznél és nagyon sűrű, sötét mustársárga váladékot köpök ki mindig.


Más tünetem nincs. Ha lázas vagyok, azt mindig megérzem, szerintem nincs még csak hőemelkedésem se.


Ez lehet már a koronavírus? Valahogy összeszedtem kint, esetleg még a kiutazás közben? Ott rengeteg kínai volt és megnéztem a dragon dance-es ünnepléseket is.


Ha elkaptam, hogy fog kiderülni, hogy ez tényleg az? És ha karanténba zárnak, akkor az mit jelent pontosan, helyileg hova zárják be az embert olyankor? Internet, wifi azért lesz ott, telefont, laptopot be lehet vinni karanténba?



2020. jan. 28. 04:40
 1/9 anonim válasza:
100%

Nem tudom mi van a karanténban.

De remélem elmesz orvoshoz, azert is hogy teged megtudjanak menteni es hogy masokat se fertozz tovább.

Szerintem ha időben elkapják a vírust akkor megtudsz gyógyulni.

2020. jan. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Szánalmas, ha ezért nem mennél orvoshoz, mert "karantérba zárnak és jajj vajon ott van wifi, lehet laptopot bevinni?" meg hasonlók!

Ne ezek legyenek már a döntő tényezők ember.....

Nálam mondjuk alap, hogy ha egy egyszerű megfázást elkapok, azzal is elmegyek orvoshoz. És kibírom...mit vesztesz, ha elmész orvoshoz?! Végülis maximum az életed, ha esetleg mégis a koronavírust kaptad el, illetve Magyarországon nem jelent meg egyelőre, de ha neked az lenne, akkor nem gyengén jó pár embert összefertőznél...

Egyébként meg egyszerűen kiderül, hogy az vagy sem. Van rá teszt.

2020. jan. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De hogy megnyugtassalak, a karantén egy elkülönített rész, ahol csak te vagy.

Telefont meg lehet használni.

2020. jan. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd írd meg légyszi, hogy elkaptad e vagy sem.

Jobbulást!!!

2020. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minimális a lehetősége, de mindenképp menj orvoshoz.

Ha jól tudom Malajziában 4 ismert eset van csak.

Karanténba nemhiszem hogy kerülsz, de ha mégis, mindent megkapsz, használhatsz bármit.

2020. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na nézzük... Szóval sárga a váladék? Akkor ez bakteriális megfertőzés nem vírusos. Menj orvoshoz, antibiotikumot kell szedned.
2020. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Na mi van veled?
2020. jan. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondom a Kérdező már karanténban van. Csak nincs wifi, ezért nem tud írni
2020. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki ezt megúsztam.


A #6-os írt igazat, valszeg baktérium fertőzés. Csak telefonon hívtam a házidokimat, ő is ezt mondta.


Köptető kanalast ajánlott, meg pihenést. Csak akkor kell bemenjek hozzá, ha belázasodnék, ami szerencsére eddig még nem történt meg, sőt úgy érzem most már javulgatok is.

2020. jan. 29. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!