Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most komolyan ilyen buták az...

Most komolyan ilyen buták az emberek?!

Figyelt kérdés

Tömegesen vásárolják fel az orvosi maszkot, nem lesz jó semmire mivel nem véd a vírustól viszont aki beteg lesz annak jó lenne, de addigra nem lesz.

Plusz aki büszkén írja h vett 50 darabot “ügyes vagy fiam/lányom, ugye tudod h ezeket a maszkokat kb 2 óránként cserélni kell?!”

Értem h pánikol mindenki, de nem kéne ilyen nagyon butának lenni.



2020. febr. 4. 03:56
1 2
 1/16 cseppszi ***** válasza:
100%
Az az érdekes benne, hogy megint a távoli vész érdekes csak a hazait meg észre se veszik. Évek óta van bakteriális és virusos megfázásos tüneteket produkáló fertőzés minden télen. Akkor senki nem vett fel 1 darab maszkot se - ha netán valaki felvette volna még ki is röhögik. Pedig oda se ártott volna régen se. Influenza és társai... Most meg a világ másik végén beteg lett a népesség 0,1 ezreléke és itthon máris pánik van ... Tessék mondani amikor itt volt nálunk influenza és szintén haltak meg betegek - akkor miért nem hordott senki maszkot ? Ennyit a hüyleségről...
2020. febr. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is volt ilyen,hogy az emberek maszkot akartak venni,de mivel oltás volt akkor erre,ezért ennek a veszélyét annyira nem érezték az emberek.

Maszk jó is lehet,de viselni is kell tudni,használni is kelk tudni,de ezt nem tudják sokan,önmagában ez nem elég,buták nagyon sokat. Ismerősöm gumikesztyűt is akar venni,akkor mondtam neki,hogy amúgy vannak egyszer használatos köpenyek is,azt is vehetne.

2020. febr. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Komolyan.

Aztán ahhoz képest, hogy hiánycikk, senkin nem láttam még.

2020. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Na, ez nekem is feltűnt! Eddig egy emberen láttam maszkot, de hát nem tudjuk, hogy miért volt rajta, van-e köze a koronavírushoz. Vagy beraktároznak belőle a szűkebb napokra.
2020. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálam évek óta van otthon pár darab, de furán néztek rám a gyógyszertárban, amikor kikértem a szokásos kis adagomat.
2020. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem buták, elővigyázatosak. Mivel az illetékes szervek nem tesznek semmit annak érdekében, hogy megakadályozzák, hogy eljusson hozzánk is a vírus, csak idő kérdése, hogy mikor ér el minket. 14 nap a lappangási idő, és ezalatt is fertőz, de ennek jelentőségét elbagatelizálja mindenki. Mire kiderül valakiről, hogy fertőzött, legalább 2-3 másik embert megfertőz. Ők tünetmentesek 14 napig, ezalatt mindannyian 2-3 újabb embert fertőznek meg, 4-9 fertőzöttnél tartunk, akik 14 napig tünetmentesek és fertőznek. Mire ők a betegség tüneteit elkezdik mutatni, ők is legfertőznek legalább 2-3 embert, 8-27 fertőzöttnél tartunk, stb. Csak úgy halkan megsúgom, hogy Wuhanban is így kezdődött.


Hogy fog ez megállni? Mivel 14 napig tünetmentes a betegség, és fertőző (!!!), drasztikus lépések nélkül sehogy! Vicc az, ami a reptereken a hőmérőzéssel csinálnak. Kb. olyan, mint a VÉDA rendszer a gyorshajók kiszűrésére - a semminél ugyan jobb, de nem hatásos. Most hallgattam a rádiót, Ferihegyen csak a 38°C fölötti utasokat szűrik.


Aki tud angolul, és korrekt tájékoztatást szeretne, azoknak ajánlom Dr. John Campbell videóit a témában. Van most egy pár napos videója, amiben egy kielemez egy kórházban kezelt beteg orvosilag dokumentált tüneteit. A lappangási idő nélkül a 15 napos betegség alatt mindössze 6 napot volt az illetőnek 38°C fölötti láza. Már rég le kellett volna állítani minimum az összes kínai repülő járatot, aki pedig mégis be akar jönni Magyarországra, annak 2 hét karantén.


Még nincs sehol a járvány, de már most sem lehet maszkot kapni. Mi lesz itt később, ha esetleg nagyobb lesz a baj?! Gondoljon bárki bármit, én azt mondom, hogy jobb az elővigyázatosság.

2020. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
gyorshajó helyett gyorshajtó
2020. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg túlzás amit csinálnak, ez is csak üzletileg jó valakiknek, mert attól, hogy még az utcán maszkot hordasz, otthon is megfertőzhet akárki, vagy a szomszéd vagy akárki. Nem tudod kiszűrni és egyébként nem okoz súlyosabb tüneteket, mint az influenza, H1N1-ben és influenzában többen meghaltak már.
2020. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezzel a maszkkal nem vagy elővigyázatos, ha hat darabot veszel fel se szűr meg neked semmit. Elárulom neked, h igen lesz járvány és azt is, h ha Magyarországon csak 1000 beteg lesz az Eü bedől.
2020. febr. 6. 01:54
 10/16 A kérdező kommentje:
A számításodat pedig még nem erősítette senki nem biztos h fertőz lappangási idő alatt.
2020. febr. 6. 01:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!