Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vegyek be antibiotikumot?

Vegyek be antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Több mint egy hete légúti tüneteim vannak (húgomtól kaptam el, vele voltam betegen, ő erre ugyanezt az antibiotikumot kapta, mint amit nekem felírtak). A légúti panaszokra szedtem acc-t, majd elkezdett fájni a mellkasom folyamatosan, ezzel orvoshoz mentem félve a tüdőgyulladástól. A fájdalmat nem tudta megmondani mitől van, csak annyit mondott, ha lázas leszek vagy jön fel köpet, akkor kezdjem el szedni az antibiotikumot. Igen ám de húgomnál is csupán 1 nap jelentkezett láz (nekem egyébkent felnőttkorom óta nem volt csak hőemelkedésem), köpete neki sem volt. Kezdjem el szedni a gyorsabb gyógyulás reményében az antibiotikumot, ha tudom, hogy bakteriális a fertőzés?
2020. febr. 6. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van lázad vagy nincsen? A köpeted, orrváladékod (ha van) milyen színű?
2020. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lázam nincs. Nem vettem észre, hogy sárgás lenne, átlátszó inkább.
2020. febr. 6. 13:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Tenyésztés nélkül nem célszerű random antibiotikumot szedni. Vegyél be lázcsillapítót, igyál sok folyadékot és pihenj pár napot!
2020. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy a lázat eddig nem mértem (Merthogy, amikor gyulladás volt a szervezetemben még akkor sem ment fel, sosem volt magas lázam. Barmilyen lázzal járó betegség esetén sincsen.)
2020. febr. 6. 13:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Szerintem egyebként a minimum ilyenkor, hogy vagy vesz belőle mintát vagy megnézi a tüdőmet ultrahangon, ha ő maga sem tudja, mitől fáj a mellkasom, mert nem akarok tüdőgyuszi miatt hetekig lábadozni. Az oké, hogy meghallgatta a légzésemet, és nem hallott rendellenességet, de tudásom szerint van rengeteg féle tüdőgyulladás, és ennyi még nem eléd a diagnózishoz. Illetve a láz sem feltétlen csak baktérium esetén jelentkezik, és nem is öröktörvényű.
2020. febr. 6. 13:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Ultrahangon tüdőt nem néznek.

Azt szedd,amit az orvos felír és javasol.

2020. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mellkasi ultrahangot is szoktak nézni, túl a röntgenen.
2020. febr. 6. 14:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen? Az elég érdekes lenne...,biztos nem.
2020. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
2020. febr. 6. 16:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, de az nem tüdő, hanem mellhártya, vagy más néven pleuraűr UH vizsgálata, magát a tüdőt a levegő miatt lehetetlen ultrahangozni.
2020. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!