Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Ma reggelre nagyon szarul lettem. Nagyon durván köhögtem, fájt a torkom,mintha késsel szurkálnák és levegőt is alig kaptam. Elmentem vele a háziorvosomhoz, belenézett a torkomba és azonnal beküldött vele a kórházba erős, (vérző.. Nem tudom ezt, hogy értette) mandulagyulladással.

Megfogadtam a tanácsát, bementem majd végül hosszas várakozás után behívtak, ahol úgyszintén megvizsgált a doki. Itt azonban már azt mondta az orvos, hogy nincsen semmi baj és nem tudja megérteni, hogy egy enyhe torokgyulladással miért küldött be a háziorvosom ide. Úgyhogy hát hazajöttem.

Most akkor mégis kinek higyjek?? Melyik szakember a megbízhatóbb? Mit tennétek a helyembe? Torkom az fáj most is, kicsit enyhébben mint reggel, de azért érzem. Valamint rettenetesen köhögök. Nyilván köhögésre van itthon ACC, de egyéb gyógyszert nem kaptam. Érdekes, mert ilyenkor általában antibiotikumot szoktak nekem felírni. Vagy csak feküdjem ki aztán majd elmúlik?

18/f


2020. febr. 13. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Bírom hogy ha valaki nem kap antibiot akkor már tuti hogy kaka az orvos. :D

Szedjed szépen az ACC-t, minden reggel egy 600 mg-osat, és vegyél neo citran tablettát, abból hatot vehetsz be egy nap. Strepsils szopogatótabletta plusz C vitamin. Meleg tea. Pár nap alatt kijössz belőle, ennyi. Én voltam 2 hétig is olyan beteg mint a car. Egy hétig masszív torokfájdalom, rekedtség, majd kicsivel több mint egy hét száraz köhögés. De kibírtam. Orvos írt fel antibiot, de nem szedtem be most elsőnek. És lássanak csodát kigyógyultam belőle. Azóta nem járok megfázással orvoshoz, ha csak tényleg nem érzek más megoldást (pl, tüszős mandula gyulladás, tüdőgyulladás).

2020. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2020. febr. 13. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki arra biztat mást, hogy ne szedje az orvos által felírt gyógyszert, az BŰNÖZŐ!
2020. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

"Aki arra biztat mást, hogy ne szedje az orvos által felírt gyógyszert, az BŰNÖZŐ!"

És te hol látod azt hpgy azt írja kapott gyógyszert? :D Mert én sehol. Azt írja nem kapott, mivel a kórházi orvos szerint csak egyszerű megfázás, amit pedig ugyebár vény nélkül kapható gyógyszerekkel is nagyszerűen lehet kezelni. :)

És elmondtam hogy tudom hogy sokszor kell az antibiotikum, nagy találmány, de NEM MINDIG ÉS MINDENKOR kell használni. Főleg mivel minden háziorvos szeret antibiot felírni amikor csak köhintenek mellettük.

Kérdező, ha nem múlik, vissza mész a háziorvoshoz. Adig is szedd azt amit első körben tanácsoltam.

Első kemmentelő voltam.

2020. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!