Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valakinek pajzsmirigy...

Ha valakinek pajzsmirigy mukodesi gondja van annal mik a jelek?

Figyelt kérdés

1 honapja dietazom,es fogyok ,de szinte naponta fel le ugral a sulyom. (6kg ment le eddig)

Ez az ingadozas lehet jele valamilyen problemanak vagy termeszetes ?

(Mindig ugyanakkor,ehgyomorra mereckedem)


2020. márc. 3. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Hormontükör sokat elárul.
2020. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A 6 kg nagy része víz. Tisztán zsírból nehéz leadni 6 kg-t ennyi idő alatt. Amúgy gondolj bele, megiszol 1 l vizet (nem nagy mennyiség) máris 1 kg-val több vagy, és az ételekről még nem is beszéltünk. Napi 2-3 kg ingadozás simán lehet mindenkinél. Nyáron még több is az izzadás miatt.
2020. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

alulműködésed van?

kaptál rá gyógyszert?

szeded rendesen?

Sikerült már beállítani a megfelelő hormonszintet?

2020. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem értem az hogy függ össze a pajzsmiriggyel, hogy egyszer 55kg-t mérsz, aztán 55.5-öt.


Sokféle pajzsmirigy gond létezik...Erről inkább részletesen olvass a neten.


Nekem alulműködésem van, csak a saját dolgaimról beszélek:

Fáradtság, koncentrációs nehézségek, hajhullás, idegesség, sokszor hideg végtagok, menstruációs zavarok, fogyási nehézség.

Ha nem tudod, mi a bajod, elöször erdemes lenne elmenned háziorvoshoz, kérsz általános vérvételre beutalót, akkor a TSH-dat megnézik, és ha az nincs referenciatartományban akkor a további pm. hormonjaid értékét is kiértékelik. Ez jó kiindulási alap.

2020. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy fel-le ugrál a súlyod?

1-2 kiló különbség akár egy napon belül is lehet. Salakanyag, víz, ha nő vagy, akkor a ciklus, bármi, meg a mérlegek sem atomórák.

2020. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem is pajzsmirigy alulműködésem van :(

hullik a hajam, ritka a szőrzetem, mindig fázom, hidegek a végtagjaim, alacsony a vérnyomásom, nagyon könnyen hízom, sok alvásra van szükségem

2020. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem lévőkkel.


Egy napon belül 1-2 kiló simán fel-le ugrál. Akkor is ha reggel mindig ugyanakkor méreckedsz, de nem mindegy mennyi vizet ittál az előző nap, mennyi sót ettél, mennyi szénhidrátot, ha nő vagy a mensztruációs ciklusban hol vagy stb stb


Nem tudom hány kiló vagy, de egy hónap alatt 6 kiló nekem nem arra utal, hogy pajzsmirigy gondjaid lennének.


Pajzsmirigy gondok jelei: fáradtság, hajhullás, száraz bőr és száraz haj, töredező körmök, nehézség, hogy fogyjál stb (legalábbis nekem ezek)

2020. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

En ezt a sulyugralast tekintettem fogyasi nehezsegnek,foleg ,hogy eleg sok + kilo van rajtam..

Regebben nezettem tsh-t akkor nem volt gond vele,csak azt hittem gyorsabban fog menni a fogyas :)

2020. márc. 3. 13:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen fogyási nehézség?? 1 hónap alatt 6 kg az elég jó.
2020. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!