Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány fertőzöttől / halottól...

Hány fertőzöttől / halottól kezdik komolyanvenni az emberek a SARS-COV2 vírust?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy mindenki vidáman éli az életét, azon kívül hogy pánikol. Ugyan úgy elmennek a pestiek is tömegbe, bulikázni, kondiba.. külföldiekkel találkozni. Betegen munkába mennek, és találkoznak fertőzött területről érkezőkkel. Luxus nyaralások úgyszint mennek, rokonaim ismerőseim mennek jövőhéten fertőzött országba, Skandináviába, Közel-Keletre stb... mert "olcsó a jegy" és rossz lenne visszamondani.

Plusz senki nem hordja a raklapokkal felvásárolt maszkokat, pedig pont most lenne még valami értelme. Sőt aki hordja, azt lenézik, kinevetik, beszólnak neki.


Ez Bp...


Vajon hány kormány által elismert fertőzöttől kezdenek az emberek felelősebben gondolkozni és idős szülőkre, rokonokra gondolni?


Csak akkor már, ha iráni, vagy olaszországi helyzet lesz?



2020. márc. 7. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Maajd 1-2hónap mulva tslan eszbe kspnak mikor elkezdi enni a nyugdijasokat a corona virus.
2020. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Talán, ha már meghaladja a közlekedési balesetben elhunytak számát.
2020. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
A betegen munkába járásról annyit , hogy nagyon sok helyen leszarjak h a dolgozónak mi baja van , muszaly menni szajhuzogatva adnak neki 1 napot h pihenjen . Nálunk mindenki beteg kb 30an vagyunk maximum 4-5 ember nem lázas, táppénzen viszont senki mert nem engednek!!!! Hozzáteszem multinál dolgozok, pároméknal ugyan ez a szitu ő is multicegnel van ! A nép egyik fele akkor maszkot vett már mikor kínaba kitört a pánik, a másikféle meg majd a kórházi agyon fogja !
2020. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3 Ilyen esetben én azonnal munkaügynél feljelenteném a céget. Sőt csoportos keresetet is be lehetne adni. Lázasan dolgozni közegészségügyi veszély, pont a vedtelenebbekkel szemben. Ilyen nincs, hogy nem engednek táppénzre ha lázad van.


Mellesleg ez a cégnek is kár egy idő után, mert betegen sokkal gyengébben lehet koncentrálni, a betegségek elhúzódnak és egyszerre esik ki 20 ember. Főleg ha beverne a COVID.


Ha ezt a stratégiát követik a cégek, akkor annak súlyos ára lesz.

2020. márc. 7. 20:28
 5/14 anonim ***** válasza:
#3 Melyik cég ez?
2020. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Nálunk a cégnél szerencsére már komolyan veszik és 1 hónapig nem kell bemennem az irodába, mindenki home officeolni fog.
2020. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha nem mehet táppénzre, és ezt sokan el is tűrik, akkor annak nyomós oka van. Volt olyan munkahelyem, ahol szabadság nemigen, betegácsi soha nem volt, és 20 napot mentem, 15 órában de cserébe hazavittem 2,5 misit, tisztán.

Szóval, valamit valamiért!

2020. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is van home office lehetőség aki szeretné.


Technikailag nem tudom még hogyan lesz, mert az oké hogy vannak irodai dolgaim is, de sok műszaki mérés is kéne helyben.


Mindenesetre a cég nyitott, nem szórakoznak. Kézfertőtlenítők mindenhol, kesztyűk és orvosi maszk. A kollégák felén már volt maszk bent is.

Mondjuk nem véletlenül, mert többen voltak fertőzött országban ügyfeleknél.

2020. márc. 7. 22:57
 9/14 A kérdező kommentje:

... amitől igazán félek az ahogy kezelik az emberek. Nem csak Bp-n de vidéken is, sokan "nem hisznek benne" és pl már most a hurutosan köhögő gyerekeket viszik a nagyszülőkhöz bébisitterkedésre.


Semmiféle aggodalom nincs, hogy szétfertőzhetik az idősebb embereket. Annak ellenére hogy több példa van rá itthon, külföldön meg tucatjával temetik az időseket miatta.

2020. márc. 7. 22:59
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Jesszus mária ... azért mert neked kimosták az agyad, attól még a többi ember nem fog az ágya alá bújni. Téged meg mit zavar, hogy ki hova megy nyaralni meg bulikába? :D Szerintem neked inkább ezzel van a gondod.
2020. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!