Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány fertőzöttől / halottól...

Hány fertőzöttől / halottól kezdik komolyanvenni az emberek a SARS-COV2 vírust?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy mindenki vidáman éli az életét, azon kívül hogy pánikol. Ugyan úgy elmennek a pestiek is tömegbe, bulikázni, kondiba.. külföldiekkel találkozni. Betegen munkába mennek, és találkoznak fertőzött területről érkezőkkel. Luxus nyaralások úgyszint mennek, rokonaim ismerőseim mennek jövőhéten fertőzött országba, Skandináviába, Közel-Keletre stb... mert "olcsó a jegy" és rossz lenne visszamondani.

Plusz senki nem hordja a raklapokkal felvásárolt maszkokat, pedig pont most lenne még valami értelme. Sőt aki hordja, azt lenézik, kinevetik, beszólnak neki.


Ez Bp...


Vajon hány kormány által elismert fertőzöttől kezdenek az emberek felelősebben gondolkozni és idős szülőkre, rokonokra gondolni?


Csak akkor már, ha iráni, vagy olaszországi helyzet lesz?



2020. márc. 7. 20:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mert a cégünknél dolgoznak idős emberek is, és immunhiányosak is...


Na most jövőhéten lazán elmennek fertőzött országba az emberek, majd semennyire nem tartják be a karantént és bejönnek dolgozni, akkor halálos veszélyt rejt rájuk és az idős szülőkre nézve.


Mégis mi a f...szomat nem lehet felfogni pl az olasz helyzeten? Az az agymosás hogy hivatalosan lezártak 16 millió embert?


Nekem vannak olasz ismerőseim a karanténzónában. Rohadtul nem agymosás. Na meg már a közvetlen ismerőseim is érintettek az iráni ügyben.


Lehetetlenség azt mondani, hogy nem érzed az előszelét egy komoly helyzetnek. Még ha nem is hinném el, most már egy lépésre terjedt, közvetlen ismerősök mesélik mit élnek át.


Úgyhogy kapj észbe légyszíves, és ne járulj hozzá az idős beteg emberek halálához a felelőtlenségeddel.

2020. márc. 8. 17:00
 12/14 A kérdező kommentje:

Másfelől én is le tudok mondani a cimbikkel történő sörözésekről, sportról és egyetemi házibulikról. A márciusi interkontinentális utamat is lemondtam.


Okosan, mivel Trump már ellenőrzéseket vezet be az EU országokra is. 1 millió tesztet akarnak csinálni. A halál se akar 2 hetet karanténban/betegen tölteni egy idegen országban.

2020. márc. 8. 17:02
 13/14 anonim válasza:
Tudod, vannak, akiknek gaz komolyan venni egy nemzetközi fenyegetest, amig az a lakasajto elött nem all. Addig csak humbug, meg mediahazugsag lehet. Különös tekintettel azokra, akik ev elejen kitöltik a szabadsagos papirt, azt beosztjak, alairjak es jovahagyjak nekik, aztan megveszik a Sparschiene jegyeket oda -vissza csoportosan jo elöre, mert csak ugy olcsobb, aztan utnak is indulnak, hiszen különben elveszik a jegy ara es a mar kivett szabadsagot sem tölthetne a kivalasztott orszagban, hanem otthon, "unatkozva". Ha azt mondod neki, hogy: Ember, ha te fiatal vagy is, az idös szülöd, rokonod, akit meglatogatni akarsz, belehalhat! Vonaton utazva elkapod valamelyik masik agytröszttöl, aki szinten nem akarta lemondani az utazasat, aztan mar a celorszagban is vagy 12+ orai, atszallasos, kimeritö ut utan, ami az immunrendszert önmagaban is gyengiti a stressz miatt, aztan vigan fertözöd a szeretteidet, akikkel ugyan honapok ota nem talalkoztal, de skype is van a vilagon, ha baj van... mindez süket fülekre, höbörgesre talal- akkor elgondolkodom, hany önzö es buta ketyegö bomba pingpongozza magat Europa -szerte most is, amig a hatarokat le nem zarjak... En feltem a szüleimet. Nagymamamat. Masokat is. Magunkat is. Kar, hogy ezzel nem mindenki van igy mar most. Vigyazzunk egymasra!
2020. márc. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13, Pontosan... dehát ezt az a baj, hogy családon belül sem értik.


Ugyan ez... testvérem az amúgy millió nettó közeli fizetésével pont a héten repül Közel-Keleti luxusnyaralásra a párjával. Mondon öreg, miért nem tudod most lemondani? "Hát mert most volt olcsó a repjegy és már régóta készülnek rá".


...de ugyan ez másik testvérem meg az unokákat dekkoltatja az idős szüleinknél, akik már most tiszta hurutos köhögős kórtól szenvednek (nem korona de a mentalitás a lényeg) a 75 éves köhögős apámnak kell cipelnie a különórákra.


Anyám se semmi, ő meg nyugdíjas különmatektanár, és egész hétre ideszervezett hozzájuk heti 4 taknyos kölyköt, többek társai fertőzött területről érkezett haza.


Esküszöm amikor ők sem fogják fel a helyzet súlyát és egyedül én próbálom mindennel megvédeni őket. Beáldozva minden programomat... hiába tartom be a karanténszabályokat, vettem nekik 3M védőmaszkot, fertőtlenítőt, konzerveket stb.


Kb semmit se ér, mert hozhatom nekik a kaját BSL2 Hazmat felszerelésben, akkor is ha élik tovább a közösségi életet, semmi értelme az egésznek.

2020. márc. 10. 01:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!