Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hol tudok ffp3 szájmaszkot...

Hol tudok ffp3 szájmaszkot rendelni és az többször használatos?

Figyelt kérdés
2020. márc. 7. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egyszerhasználatos
2020. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

két féle ff3 respitátor van: egyszerhasználatos és többszörhasználatos (újra felhasználható)


itt: [link]

2020. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Általánosan elmondható, hogy durva környezetben (kórház, terep) NEM használható újra az FFP3-as maszk. Minden műszak után újat kéne húznod.


Az aerosolok, folyadékcseppek megülnek a filterben, a lehelettől átázik, elszakad, csökken a hermetikus zárás (eleve amúgy se túl jó)


A gyakorlatban nincs annyi maszk... így valószínűleg addig hordják az EÜ dolgozók is, amíg fizikai sérülés nem történik, vagy el nem ázik.


...


Ami hitelesen újrahasznosítható az a P3R filter gázálarcokhoz. Az R a reusable jelzés. Ez a műanyagborítás miatt védett az elázás, fröccsenő testnedvek ellen is. Egy több hónapos járványhullám esetén is használható a thermoplastic műanyag fertőtlenítése mellett.


[link]


Munkavédelmi boltban még tudtam 3 ilyen szettet venni... talán még lehet néhol félálarcokat kapni és filterszettet. Pl a Megatool boltban.

Szemüveg is kell hozzá, vagy alapból vegyél teljes gázálarcot.

2020. márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocs tévedtem... valószínűleg az utolsókat vettem meg az országban két hete :(
2020. márc. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A Megatool-nál már nincs, én hoztam el az utolsót. Félálarcot még pár napja láttam egy boltban, de filtert már nem nagyon lehet kapni.
2020. márc. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Két hete még szabályosan kiröhögtek. :(


Webshopokban lehet még esetleg valahol.


Egyébként nekem van 6 db FFP3-as 3M Aura maszk, és 3 db 3M 6200 félálarc, szemüveggel. Lényegesen jobban illeszkedik, könnyebb benne lélegezni és beszélni is mint a papírmaszkokban. Ráadásul 3 óra után a füledet is vágja.


Éles helyzetben a papírmaszk nem túl ideális, ha nem tudod cserélni... ha nem jól illeszkedik, akkor meg is szívtad.


EÜ dolgozókra én tuti ilyen félálarcokat adnék, ráadásul lényegesen olcsóbb is. Egy szett 10 ezer Ft volt 2 filterrel..., és kiválthat kb 200 ezer Ft-nyi maszkot, ha naponta cserélik.

2020. márc. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen maszkot rendelni vagy venni felesleges, mert nem véd meg. Többször is elmondták már szakértők.
2020. márc. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Azt az orvosi maszkra mondták, az FFP3-as maszkok jók. Egyébként nem egészen igaz, hogy nem véd meg. Szakszerű használat mellett jelentősen csökkenti a fertőzés esélyét. Már csak azért is, mert nem nyúlkál az ember a szájához, orrához.
2020. márc. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7, Hogyne védene meg ember.


Az EÜ dolgozóknál kb 1 milliószor nagyobb a vírusexpozíció esélye, mert úsznak a vérben, takonyban és vírusos levegőben. Egy rendes FFP3 maszkban vagy teljes álarcban 0-ra csökkenthető a fertőzés. Új koronás tanulmány szerint.

2020. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kell még, vagy találtál?
2020. márc. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!