Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ebben a szituációban én is...

Ebben a szituációban én is kontaktnak számítok és önként karanténba kell vonulnom?

Figyelt kérdés
Jómagam pesti vagyok. Végzős egy gimiben. Azonban a Semmelweis egyetemről vannak barátaim akikkel elég jó kapcsolatot ápolok. Péntekenként össze szoktunk futni egy kávézóban. Összesen 10 személyből áll a brigád, ebből kettő külföldi hallgató. Mindegyiket nyílt napokon ismertem meg még tavaly. Nagyon sok hasznos tanáccsal szolgálnak, főleg úgy, hogy hasonló szakirány után érdeklődöm. Azonban most volt ez a koronavírus botrány és állítólag keresik a kontaktokat. Ebben az esetben én magam is annak számítok vagy csak azok számítanak annak akik közvetlenül a fertőzött személyekkel tárgyaltak?

2020. márc. 7. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Csak azokat keresik aki bizonyítottan fertőzöttel kontaktolt... azokat is nevetségesen amatőr módon, még ha kérik akkor sem tesztelik.


Egyébként ha az iráni majom 16 fős óráján jártál akkor se vagy kontakt, nem tesztelnek még ha panaszod is van. Ez történik élőben.


Csak azt vették elő aki közvetlenül vele volt.

2020. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, így már világos a helyzet, köszönöm szépen :)
2020. márc. 7. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszem. Én is SOTE-s vagyok, de nagy az egyetem, sok diák van, városon belül több épülettel a karok számára, hacsak nem találkoztál te, vagy a barátaid a fertőzött iráni hallgatóval, nincs okod a félelemre. Kérdezd meg a barátaidat, ők ismerték-e az illetőt, vagy egyáltalán ők is gyógyszerész hallgatók-e... A különbőző karoknak más és más épülete van városon belül.
2020. márc. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Igen. Meg is fogsz halni koronavírus-fertőzésben.
2020. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a kontakt akkora faszsag, tömegközlekedésen is ülhet melléd, úgy hogy nem is tudsz róla.
2020. márc. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5, Szerencsére a vírus inkább közösségben terjed.


Közeli családtag, barátok, iskola/munkatársak, sporttársak...


Tömegközlekedésen jelentősen kisebb a kockázat, csak ha már komoly járvány van.


Jelenleg van értelme a követésnek, bár irtó balf..sz módon csinálják.

2020. márc. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!