Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell elérnem, hogy...

Hogyan kell elérnem, hogy merjek jelen lenni a pillanatban?

Figyelt kérdés

Azt érzem magamon, hogy mindig rohanok. Sajnálom mindenre az időt, tervezegetek. Mindig arra gondolok, később mit és hogyan kellene csinálni.


Sajnos emiatt kicsit több stressz ér mint szeretném, és nyaralás közben is részben önszorgalomból dolgoztam/tanultam emiatt.



2018. júl. 12. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem erre nagyon bevált a zen gyakorlás, ülő meditáció. Pont a jelenben levést gyakorlod vele, abszolút megerőltetés és akarás nélkül.
2018. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt, képtelen voltam megélni a jelent, állandóan azon kattogtam, hogy mit és hogyan kell csinálni, mi lesz x hónap vagy év múlva, mindenen görcsöltem. Nekem csak pszichológus tudott segíteni ebben, de egyedül is le tudod győzni, ha igazán akarod. Foglalkozz azzal sokat, ami igazán kikapcsol, és csak azzal törődj, ami valóban fontos. Ne tervezz 1 hónapnál előre, kezdetnek ez is megteszi. Szép lassan haladj, tervezz olyan programokat, amin szívesen részt veszel és el mered engedni magad. El fogsz jutni arra a pontra, amikor már csak másnapra tervezel, vagy már arra se. :) Persze, nem a távoli célokról van itt szó, jó, ha tudod, hogy mi felé/hová tartasz, de az állandó görcsölés azon, hogy "jaj, ezt kell csinálnom holnap" meg "ez lesz jövő héten" teljesen fel tud emészteni, én belebetegedtem. Most már bátran el merem engedni magam, mert kell a pihenés, kell az, hogy önfeledt legyél, ez tölt fel, hogy újult erővel tudjam folytatni és tényleg elérjem azokat a célokat, amiket meg akarok valósítani. Az állandó agyalás rengeteg energiát és időt emészt fel, az egészségről nem is beszélve.
2018. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!