Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valójában mennyi lehet tényleg...

Valójában mennyi lehet ténylegesen az a 16? Nagyságrendileg?

Figyelt kérdés

"16-ra nőtt a Magyarországon diagnosztizált új koronavírussal fertőzöttek száma."

Az ismert esetek száma. De ténylegesen mennyi? 100? 1000? 10000?

Csak mert a többségük nem szobafogságban volt, hanem másokat is is megfertőzött, akik meg továbbiakat ...

Vagy mindegy hogy most 1000 vagy 10000, úgyis elszabadult, és jövő héten már 10-szeres lesz?



2020. márc. 12. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban én olyan 200-300 körülire becsülöm a tényleges számot, és 1-2 hét múlva fog elkezdődni a gebasz, amikor elérjük a kb 2000-et, mert abból már lesz vagy 2-300 tényleg beteg, akiket nehezen fognak felvenni a kórházak, és ott már napi 10-15 új beteg lesz. 20-25 ezerig szerintem jó eséllyel el fogunk szaladni kb 2 hónap alatt, de abból kb úgy 5000-et fognak diagnosztizálni, és a kórházi elhelyezésük nagyon izgalmas lesz. Ez az optimista/realista becslésem, látok arra némi esélyt, hogy elmenjünk 50-100 ezer eset közelébe, de a németek azt is pedzegetik, hogy a német lakosság 70%-a is elkaphatja, ami Magyarországra vetítve 7 milló fő lenne. De ez szerintem nagyon erősen túl van becsülve.
2020. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából azt sem értem, hogy állhatott le ilyen hamar Kínában a vírus terjedése.

Annyira sokan vannak, az intézkedéseik pedig túl későn, ill. elégtelenek (voltak).

???

2020. márc. 12. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel Kínáról beszélünk (és köztudott, hogy a kommunisták előszeretettel hallgatnak el mindent -lásd Csernobil, és még a mai napig is!), ezért nem lehet tudni, hogy a terjedés mennyire mérséklődött, ha egyáltalán mérséklődött.
2020. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Igazából azt sem értem, hogy állhatott le ilyen hamar Kínában a vírus terjedése.


Annyira sokan vannak, az intézkedéseik pedig túl későn, ill. elégtelenek (voltak)."


Ha terjed, az a baj. Ha nem terjed, az a baj. Valami mindenképp gyanús, ha van rajta sapka, ha nincs.

2020. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!