Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Buszon mennyire lehet vírus...

Buszon mennyire lehet vírus fertőzést összeszedni? Minden nap busszal járok munkába, elég sokan köhögnek, tüsszögnek.

Figyelt kérdés
2020. márc. 12. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Influenzaszezonban nagyon. Van egy kis zárt tér, amit teleköhögnek, meg a kéz archoz érintésével a testnedveket is a belső felületeken hagyják.

Nem egyszer lettem már beteg közvetlenül azután, hogy buszon utaztam, miközben más emberekkel nem érintkeztem.

2020. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván könnyen össze lehet szedni bármit, ha sokan vannak összezárva.
2020. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én régebben nagyon sokat utaztam, de influenzát életemben egyszer sikerült összeszednem. Bár nem jöttem rá, hol kaptam el, de inkább a munkahelyre tippelek, mint a buszra. Pedig akkor nyár volt, és nem volt influenzaszezon.
2020. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb 6x-os esély.


Már most annyi lappangó jár köztünk hogy FFP3 nélkül fel nem szállnék tömegközlekedésre.


Főleg klímás fűtéses busz, kevergeti és volt hogy több üléssel előtte is elkapta.


...

Természetesen ha mindenkin lenne orvosi maszk akkor minimállis lenne az aerosol kilégzés!


Ehelyett senkin nincs.

2020. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!