Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet koronavírus?

Ez lehet koronavírus?

Figyelt kérdés
Kb. 2 napig volt hőemelkedésem 37,4, amit a lázcsillapító gond nélkül levitt. Most fáj a torkom, annyira hogy szinte már hangom sincs, és folyik az orrom, amiből átlátszó váladék ürül. Köhögni nem köhögök, csak nagyon ritkán akkor is váladék jön fel. A lányomtól kaptam el, aki a suliból hozta haza, nála is ugyanígy volt, csak egy napig egy kicsit jobban köhögött, illetve neki a legmagasabbra hője 37.9 volt. De mostmár ő teljesen jól van, egy hétig itthon volt. Ez lehet esetleg koronavírus? Mert nem szeretném ha elkapnák mások tőlem, főleg a szerelmemet féltem, nem élünk együtt, így csak ha találkozunk akkor kaphatja el amit nem szeretnék.
2020. márc. 13. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem valószínű. De azért menj el a háziorvoshoz.
2020. márc. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem valószínű, mert a torokfájás ritka tünete a covid-19-nek.

Mindenesetre maradj otthon, amíg nem gyógyulsz meg. (bár ez szerintem alap kéne legyen)

2020. márc. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson háziorvoshoz menni! Telefonon hívd fel!
2020. márc. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint a korona száraz köhögéssel jár.
2020. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem... takonnyal, tüsszögéssel és torokfájéssal ritkán jár.


Sima vírus vagy baci.

2020. márc. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen megyek orvoshoz, nem ezt kérdeztem. A lányomat is vittem, neki a dokija vírusos garatgyulladást mondott rá, antibiotikumot se írt fel neki. Azt mondta hogy vérbő, vörös nagy gyulladásban van a torka.

Én meg csak hétfőn tudok menni, mert ahol én lakom, ott most nincs doki szabin van, helyettese meg nincs. Ha netán súlyosbodnak a tünetek, ami jelenleg csak orrfolyás, torokfájás, akkor természetesen be megyek az ügyeletre, ahová jelenleg hiába megyek, mert el zavarnak, mondván hogy egy sima náthával ne mászkáljak oda láz nélkül. (Tudom, tapasztalat)

Amúgy koszono

2020. márc. 14. 00:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm szépen a válaszokat.
2020. márc. 14. 00:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az orrfolyás nagyon nem a koronavírus tünete, csak a sima náthának, esetleg allergiának. Száraz köhögés, láz, nehéz légzés. Ezek a legfontosabb korona tünetek.
2020. márc. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelen helyzetben nem megyünk orvoshoz!!! Ti hülyék vagytok, hogy orvoshoz külditek komolyan?!?!?!


"37,4, amit a lázcsillapító gond nélkül levitt." Ez nem láz! Minek lázcsillapító????! Rakj fel a bokádra, csuklódra, hideg vizes borogatást, az is leviszi. Sok embernek alapból 37 a normális testhőmérséklete.


A korona virusnak nagyon ritkán van olyan tünete, hogy az orrodat fújod.


Ez inkább köhögéssel, lázzal (38 felett!!!), végtagfájdalommal jár! Enyhe tüsszögés és torokfájás lehet.


Szerintem neked sima megfázásod van, torokgyulladással! De ne menj orvoshoz, ebből simán kilábalsz anélkül is. Vegyél Aspirin C-t, meg Lándzsás utifüvet a torkodnak, esetleg Mebuqain-t, igyál sok teát.


Akkor kell az orvost hívni ha: LÁZAD VAN és nem múlik!

2020. márc. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És azért sem érdemes orvoshoz elmenni, mert leggyengült immunrendszerrel besétálsz a rendelőbe, és ha nincs is korona virusod, lehet ott valaki olyannal van. Mert az ember hülye és elmegy, ahogy itt is küldenének már. Aztán elkapsz valami mást is ezenkívül pl.: a koronavirust, akkor meg sokkal rosszabb lesz ... Szóval próbáld otthon kibackelni, ha baj van vagy rosszabodik akkor hívd fel az orvost, majd kijön és rádnéz. Jelen körülmények között egy orvos sem fogja húzni a száját, hogy ki kell mennie hozzád!
2020. márc. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!