Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most hogy korona virus van...

Most hogy korona virus van lehet ilyet?

Figyelt kérdés
Itt vidéken egy kis konditerembe se járjak már mostmár a corona virus miatt?
2020. márc. 14. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Minket jövő héttől már dolgozni sem engednek. Otthonról kell dolgozni.
2020. márc. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne járj, egy hetet kibírsz már nem? Utána rendeletben bezárják úgy is.
2020. márc. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nemfogjak bezárni.
2020. márc. 14. 00:32
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Persze hogy lehet oda menni. Amég nem tiltják meg mindent lehet. Másrészt meg a konditerembe fiatalok járnak nagyrészt akik a legkevésbé veszélyeztetettek.


Majd ráértek akkor nem menni sehova ha ki van róla adva a rendelet. Az hogy megbénítjátok a saját életeteket ok nélkül nem változtat a vírus lefolyásán mert már így is megállithatatlan a terjedése európában.


Persze én sem járok nagyon étterembe meg kocsmába meg ilyesmi, csökkenteni kell ésszerűen ezeket az interakciókat, meg oda kell figyelni a higiéniára.


Nem azt jelenti hogy ti mostantól jövő télig amég ez lecseng nem mentek ki a házból. majd ha a kormány megtiltja otthon maradok. Addig nemfogom a szeretteimet nem látni meg az életemet nem élni.

Abból bezzeg nincs probléma senkinek hogy azzal hogy egyszerre 500an lihegtek a bevásárlóközpontban, és felvásároljátok olyan emberek elől az ételt szükségtelenül, akiknek nem telik rá, hogy egyszerre 3 raklap lisztet vegyenek, sokkal többet ártotok a társadalomnak és magatoknak, mint azzal hogy valaki pl. buszra száll meglátogatni egy rokonát.

Kicsit undorító kétszinűség.

2020. márc. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak mondom hogy a sok madár miatt már egy Ausztrál üzletlánc megszabta, hogy hány csomag WC papírt vehet egy ember.

Azért, mert nem mindenki teheti meg hogy egyszerre felvásároljon 5 évre elegendőt mert látta a tvben hogy koronavírus, és aki csak egyet kettőt tudna venni az így üres polcokra lel.


Ezen kéne elgondolkodni. Remélem rátok is ez vár mikor toljátok ki 4 bevásárlókocsival a lisztet ahogy a múltkor láttam egy 3 tagúnak tűnő családnál. Gondolom ők arra készülnek hogy most 2 évig kenyeret esznek csak.

2020. márc. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Te nagyon okos vagy, de enni kell. Alapszükségleteink kielégítése.


Most még nincs jelentős fertőzöttség, úgyhogy teljesen normális ha 1 métert betartva elmennek bevásárolni az emberek.


...


Ellenben egy konditerem, kocsma, vagy bármilyen tömött hely, pl egy öltöző ahol kiizzadva folynak a testnedvek, TELJESEN FELESLEGES halasztható szórakozás. Értem?


Cseheknél már be akarják zárni a kocsmákat hamarosan, ahogy több helyen ez máe megtörtént. Hamarosan bezárják itthon a kedvenc boulder termemet, ahová jártam mert már nem biztonságos.

Úgyhogy kb max 1 hétre vagyunk attól, hogy a konditermeket hivatalosan rendeletben bezárják. Az egyik nagy kockázat pont a lihegő, edző emberek és öltözők, zuhanyzók. Pont így viszed haza a szülőknek majd a vírust, mert mint kiderült jórészt lappangva fertőz.


Egy hetet csak kibírsz otthon? Ennyit megtehetnél a társasadalmi felelősségből. Legalább az idős szülők és rokonok miatt.

2020. márc. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most kezdtem el motiváltan nekiugrani beindult a fejlődésem erre most szakadjak össte egy hüje virus miatt.
2020. márc. 14. 01:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Otthon is lehet edzeni. Szintfenntartásnak jó.

Én is ezt teszem, eszem mellé a fehérjét.


Tudom hogy hiányzik a súlyzós edzés de nélkülözhető egy ideig.


Még ha egyedül laksz, akkor is elmész utána boltba, átadod a pénztárosnak, és még 5 másik embernek, azok hazaviszik és máris meghalt 10 idős vagy beteg ember... pl egy asztmás fiatal lány ismerősöm légzési elégtelenséggel fekszik otthon tüdőgyulladással. Nagy eséllyek COV, csak nem tesztelik.


Vagy vegyük az élfocista olasz csávót, aki végigfertőzött vagy 50 embert... hahó, ővele nem kivételezett a vírus. Fiatal erős szervezet és mégis szétvágta! Valami 18 napig volt lélegeztetőgépen, különben megfulladt volna.

2020. márc. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem érdemes.
2020. márc. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!