Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ausztriából megyek hazafele,...

Johnny walker kérdése:

Ausztriából megyek hazafele, és elmegyek 2 hét karanténba. Tünetmentes vagyok, nincs lázam, nem köhögök stb. , de tegyük fel bennem van a koronavírus.2 hét után honnan tudjam, hogy nem fertözök meg másokat, ha tünetmentes voltam a karantén idején?

Figyelt kérdés
Egyáltalán meddig vagyok fertözött? Miért 2 hét?

2020. márc. 14. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni. Ez statisztika alapján készült. Láttunk már 20+ napos lappangást is.


Statisztikailag viszont 5.1 nap az átlag inkubációs idő, szóval a két hét statisztikailag működhet.


Biztosat csak 3 nukleinsavas teszt jelentene, vagy egy szerológiai vérvételes antitest kimutatás... de az csak lezajlott fertőzés után.

2020. márc. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na vajon miért két hét? Mert annyi a vírus lappangási ideje nagyon ritka kivételtől eltekintve... nehéz kérdés, biztos csak random kitalálták hogy 2 hét...
2020. márc. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
szóval ezek szerint ha a 2 hétben nem jelentkezik nálam tünet, akkor nem is vagyok fertözött?
2020. márc. 14. 00:59
 4/7 A kérdező kommentje:
2020. márc. 14. 01:01
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Na mostmár rájöttél arra is mit jelent a lappangási idő. Mennyi mindent lehet tanulni erről a koronavírusról
2020. márc. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
látom elolvastad az index oldalát is, amit kiraktam...
2020. márc. 14. 01:13
 7/7 A kérdező kommentje:
"Miután se láza nem volt, sem mellkasi nyomást, fájdalmat nem érzett, köhögni sem köhögött, bement dolgozni, arra gondolt, biztos csak nátha"
2020. márc. 14. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!