Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan készültél fel a járvány...

Hogyan készültél fel a járványra, egy esetleges karanténra?

Figyelt kérdés

1. Túl van az egész hypolva, nem érdekel a dolog, minek készülni?


2. Vettem fél kiló párizsit, meg pár doboz leszarom tablettát.


3. Most, hogy az olaszoknál 16 millió ember kerül vesztegzár alá április végéig, elgondolkodtam, hogy lehet, hogy nem ártana elkezdeni felkészülni.


4. Pár napja kaptam észbe, most kezdtem csak el a készülődést.


5. Jó lett volna/jó lenne készülni, de örülök, ha ki tudom fizetni a számláimat.


6. Már majdnem mindent beszereztem, pár dolog van már csak hátra.


7. Próbáltam készülni, megvan minden, de maszkot már sajnos nem kaptam.


8. Beszereztem már mindent, még maszkot is sikerült vennem.


9. Az atombunkeremben megvolt már rég minden, nem is kellett készülődnöm.



2020. márc. 8. 09:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%
1
2020. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
74%

Sehogy. Veled ellentétben nem szXartam össze magam, mert odafigyelek a higiéniára, nem megyek fertőzött területre, a puszit-ölelést-kézfogást soha nem preferáltam egész életemben senkitől, van nálam fertőtlenító mindig és mint látható, nem spanyolnátháról van szó, és nem arról, hopgy kettesével buknak fel az emberek az utcán, percenként.


A karantén egy végső megoldás, és ott sem halnak éhen az emberek és a nevéből adóan max. 40 napig tart. Épp az olaszok (Velence) találták ki - na nem most, hanem sok-sok száz ével ezelőtt, amikor még lázcsillapító sem létezett.


A hisztéria ellen pedig nincs gyógyszer más, csak a józan ész. Ha kijössz az atombunkerből és vagy az egyetlen túlélő, meddig élsz, jóember? És ugyan minek?


És pont te?

2020. márc. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
62%
1.
2020. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Én nem számot írok. Tanyán élek, és mindig van 2-3 hónapra elegendő tartalék, de szerintem fél évet is kihúznék. 180 literes fagyasztó tele élelmiszerrel, a pincében 3-4 mázsa burgonya, 60 liter pálinka, kamrában füstölt kolbász, szalámi, sonka, szalonna, liszt, rizs, tészta is van mindig 10-20 kiló, sok befőtt, van kenyérsütőm, 5 tele gázpalack stb. Élő állat is van néhány, tyúkok és malacok. Ez 40 éve így van, úgyhogy tőlem bármi jöhet.
2020. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 Barackoshányás ***** válasza:
62%
1
2020. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
55%

8.

De azert reszletesebben: van tartsan beteg a ember idos es baba is a csaladban. Igy eleve van mindig kezfertotlenito, szappan, hypo egy honapra elegendo. Rendszeres takaritas. Nalunk alap, ha bejossz az utcarol kez es arcmosas atoltozes utcai ruhaba. Ha beteg vagy maszk otthon. Kohogni tusszenteni konyokhajlatba.

Tartos es nem tartos elelmiszer se szokott 1-3 napinal tobb otthonlenni. Ezert amikor a hirekben megjelent hogy egy 10 millios kinai varost teljesen lezartak egy uj virus miatt, akkor vegiggondoltam ez komoly...mi van ha pont most oesz vilagjarvany hisz oly regen volt mar. Ekkor utana olvastam mi az a prepping es kiderult o van aki alapbol szep keszleteket tart otthon, igaz ertelmes emberkent nem egyszeri bevasarlasbol. Na meg nagyanyaim is a kamraban mindig egesz polcnyi befottet,savanyusagit, fagyasztoban husokat, kamraban logo kolbaszokat tartottak es lisztbol is voot par kilo. Szoval par het alatt ahanyszor vasarolni mentem mindig szetneztem a spajzban es elgondolkodtam mi az ami elaall mi az ami elfer es mi az amibop valtozatosan lehet amugy is sutni fozni. Nekem liszt es olaj amugy sincs sok, igy ezekbol is vettem valamennyit. Konzervet, befottet, fuszert,krumpkit, almat, reoat blablabla. Teszta nalunk miindig nagyon sok van:-).

Ami erdekes, hogy ahogy irtam van tartosan beteg a csaladban, igy maszkis mindig van. Januarban mar nem tudtunk csak sokadik helyen maszkot venni. Egy ismerosom jelezte a kinaiak felvasaroltak a neten keresztul akeszleteket szinte mindenhonnan.

Ez azert meg jibban elgondolkodtatott. Ekkor adtam a gyerekeimnek is kezfertotlenitot es kiseloadast tartottam az iskokaba beerkezeskor kezet mosunk, szunetekben kezet mosunk fontossnagara es a nem nyulunk az arcunkhoz fontossagarol es a nem a tenyerunkbe hapcizunk stb.

Aztan eljen olaszorszag...es akkor vagy elotte mar nem emlekszem elmentem hogy na csak megnezem kell e meg valami mert megis mi van ha itt is lesz 2 het teljes karanten. Hat akkor lattam leraboltak a lisztet, rizst es hasonlo polcokat a burgonyat elesztot...vegul is jobb keson, mint soha.

Maszk a heten erkezett a kozeli patikaba, de fejadagot mertekmaximum 5ot adtak el egy vevonek, hogy jusson mindenkinek.


De nalunk tovabbra is az alap, mint minden mas teli szezonban is, kezmosas,kezmosas, atoltozes hazaerkezeskor, ne kohogj tenyerbe es mas emberre, betegen maradj otthon.

2020. márc. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 szamo77db ***** válasza:
69%
Sehogy. Ha elkap bennünket, nincs mentség. Olaszországban több tízmillió embert zártak körül. Azt hittem, leesek a székről, mikor ezt olvastam reggel. Őrült sebességgel nő a betegek száma és nem tudnak mit kezdeni. Nálunk is csak lett megint 1 új beteg. Bár ne lenne több!
2020. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

#6 Két hétnél azért hosszabb karanténra lehet számítani. Az olaszoknál április végét mondtak - szerintem hosszabb lesz, látva Kína példáját. Inkább 2-3 hónap, amire minimum(!) célszerű készülni. Tuti, hogy lesznek gondok az ellátással. Nézd csak meg az itteni kommenteket, alig vannak, akik komolyan veszik a helyzetet. Akik nem készülnek fel időben, azok lesznek majd, akik a karantén kezdetén

kifosztják a boltokat, mert semmi tartalékuk nincsen.

2020. márc. 8. 10:52
 9/40 anonim ***** válasza:
51%
8: Hogy még több, mint 3 hónap múlva is karanténok legyenek, ahhoz már tényleg valami durva, hollywoodi filmbe illő apokaliptikus helyzet kell.
2020. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy 1.
2020. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!