Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet ez? Lehet veszélyben...

Mi lehet ez? Lehet veszélyben vagy valami? Kérem csak normális, és nagyjából kisebb hozzáertők válaszát várnám!

Figyelt kérdés

Mint a kérdésben is írtam normális válaszokat szeretnék.


Nos volt egy idősebb ismerősöm(75), akinek láza volt (37-38), ha jól emlékszem nem köhögött. Illetve mindig fázott és gyenge volt, de neki eleve fáj mindene, de szerintem azért gyengébb is volt illetve a lábai jobban fajtak. Neki egy hét alatt elmúlt kb. És most a fiatalabb (22) éves ismerősöm ugyan úgy lázas néha köhög is, de neki nem fáj a torka. Viszont a hasa szúr, a lábai fájnak és gyengeséget érez. Ritkán dugul el az orra, viszont az azelőtt is volt. Illetve ugyan úgy lázas, neki kb 37-38 fokos láza van. Ez a kettő lehet ugyan az? Az idosebbért is aggódtam de most a fiatalabbért is aggódom. Szóval nem fog meghalni ugye? Vagyis értitek. Az idősebb is ugyan olyan makacs ő sem ment el orvoshoz, a fiatalabb is ugyan ez. Nincsenek egy ház tartásban.



2020. márc. 15. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha sima influenza amire utal akkor 99%-ban semmi baja nem lesz.


Ha COVID akkor 80%ban enyhe.

2020. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És mi az a 80%-ban enyhe?

Plusz ez melyikre hasonlít jobban? De mondjuk ha az idősebb meggyógyult akkor a fiatal is megfog nem?

2020. márc. 15. 20:06
 3/10 anonim ***** válasza:

37-38 az még nem láz.

Nem értem a kettőt hogy hoztad összefüggésbe.

Ebbe még nem hal bele, de azért az sem mindegy, hogy a panaszai enyhülnek-e napról-napra, vagy fokozódnak, akkor már érdemes orvoshoz menni.

2020. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az idősebbnek lehet baja, de nem biztos hogy korona ha arra gondolsz, az idősebbek kisebb dolgokba is bele halhatnak


A fiatalabb viszont ha eddig nem volt más állandó betegsége akkor valószínűleg 1-2 hét és jól lesz teljesen

2020. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát csak úgy, hogy mindkettőnek szinte ugyan azok a bajai.

Azt mondta hogy jobban van de még mindig vannak bajai.

A 38 már úgy tudom az, viszont az tuti hogy lázas volt mert tényleg nagyon meleg volt.

2020. márc. 15. 20:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom más betegségről, csak aggódom érte. Tudom túl aggódom de ilyen vagyok. Viszont ez a válasz megnyugtatott azért, remélem igazad lesz.
2020. márc. 15. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Teszt nélkül lehetetlen megmondani mit kaptak el.


Úgytűnik nem valószínű a covid, de ki sem zárható. Amíg nem jelentkezik nehézlégzés, mellkasi fájdalom, erős köhögés nincs miért aggódni.

2020. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megfázás, felfázás, meghűlés, nátha roszabb esetben influenza ugyanis influenzaszezon van. Tavasz van az emberek lengén öltözködnek megfaznak. Okozhatja baktérium vagy virus de van akiknél random felmegy 37 re és nem is beteg.

Komolyan úgy beszélsz egy kis hőemelkedésről mintha nem is ezen a bolygón élnél :D

2020. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jól van na. Ilyen vagyok. Ha valakit szeretek azért általában nagyon aggódok is:D mindegy miről van szó. De egyébként a 38 39 közötti fok, az láz már. Az nem hó emelkedés. De mindegy is. A lényeg hogy nektek legyen igazatok. :)
2020. márc. 15. 20:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Az láz, de 37-38-at írtál.
2020. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!