Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus betegeket Magyaror...

Koronavírus betegeket Magyarországon mely településekről jelentettek?

Figyelt kérdés

2020. márc. 15. 20:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
0%

"pár dolgot muszáj elintézni még, mert mondjuk életbevágó"

Ezeken nincs mit mérlegelni, hiszen muszáj, hiszen életbevágó. Ha életbevágóan fontos, hogy elmenj Y településre, ami rajta van a fertőzött települések listáján, akkor oda fogsz menni - teljesen függetlenül attól, hogy mi van a listán meg mi nincs, és teljesen függetlenül attól, hogy egyáltalán van-e lista. Ha életbevágó, hogy elmenj Y településre, akkor nem fogsz helyette X településre menni akkor se, ha X nincs rajta a listán, Y viszont rajta van. Tehát ehhez nem kell a lista, ezt a döntést nem segítené.


"vagy megéri a kockázatot (pl bevásárlás)... de ehhez mérlegelni kell hogy áll a vírus"

Mert ha tudod, hogy X település még nincs rajta a listán, akkor oda mész vásárolni, ugye?

De mondom, hogy az, hogy nincs rajta a listán, még nem jelenti azt, hogy ott nincsenek fertőzöttek! Akkor mit mérlegelsz? Ha két település jöhet szóba vásárlással kapcsolatban, egy olyan, ami tuti fertőzött, meg egy olyan, ami csak lehet, hogy fertőzött, akkor van olyan hely, ahol tuti, hogy nem fogod elkapni a fertőzést vásárlás közben? NINCS. Tehát az a jó döntés, hogy nem mész, mert nem is olyan fontos - vagy pedig mész, de abban a tudatban, hogy MEGFERTŐZŐDHETSZ akkor is, ha Y-ba mész, ami rajta van a listán, meg akkor is, ha X-be mész, ami nincs rajta a listán! Vagyis a döntés ott van, hogy mennyire fontos menni. Nem pedig ott, hogy X-be menjél-e vagy Y-ba - mert a kettő közül bármelyikbe mész, mindegyikben összeszedheted a vírust.


Tehát akkor mire lenne jó a(z összeállíthatatlan, mert abban a pillanatban elavuló, ahogy a legutóbbi települést hozzáírták) lista? Semmire.

2020. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem érted a járványtérképek jelentőségét, akkor nem értem miről beszélünk.


Nem ismétlem magamat.


Egyébként még nagyon liberális helyzetben van a készültségi szint. Ha tudnánk helyileg, kerületileg azonosítani a góc szintjét... akkor lenne lehetőség szigorúbb önkormányzati, kerületi intézkedésre.


Nem mellesleg az oké hogy te meg én mindenkit veszélyesnek kezelünk járványtanilag....de elmondható ez a 80% amőbaagyú prolira aki az országban lakik és még mindig a qrva kocsmákban ülnek pl? Meg mászkálnak egymáshoz pl.


Ha konkretizálva lenne a góc, akkor a helyiek is talán sokkal komolyabban vennék a veszélyt. Mert már a lakásuk ajtaján kopogtat ez a szar...

2020. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz ha tudnák komolyan vennék hogy az ő településükön van...nem mennének sehova

De ma is kint bandáztak az elvileg digitálisan oktatott diákok....

2020. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
100%

"ma is kint bandáztak az elvileg digitálisan oktatott diákok...."

Szerintem büntetni kéne őket.

2020. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
100%

Hat hidd el mikor ott ültem a pénztárban és pár fiatal ...Votl

Egy aki 18 elmúlt,alkoholt vettek és azt tárgyalták épp hogy fognak beb.szni ....jah mondom szép iskola szünetnek hiszik ezt.

Legszívesebben be olvastam volna nekik.

2020. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem,hogy mindenki örülne neki,hogy hol vannak fertőzöttek.Én szintúgy.De az a baj,hogy ez a nyavalya már mondhatni mindenhol ott van.Hiába mondják meg,hogy hol találtak fertőzöttet és te oda nem mész,attól még lehet,hogy már arra a helyre is eljutott ahol te előbb voltál bevásárolni.Tudom,hogy ez sokkal bizalomgerjesztőbb lenne,ha tudnánk,ezzel nem vagy egyedül.

Most is az a probléma,hogy ez egy idegen kór és bizony hiába ez a nagybetűs 21.század azt mindenki bevallhatja,hogy erre a világ nincs készen.Hányan meghaltak,hányan pánikolnak,hányan sz*rják le,stb. Mindenki hibázik,senki nem tudja hol a feje.

Most tényleg az legjobb megoldás ha mindenki otthonmarad vagy legalább otthon-munkahelyen és kerüli az embereket.Erre csak ez az egyetlen megoldás van(amíg nincs meg az ellenszer)

2020. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
85%
80% ba nem szükséges kórházi kezelés ha elkapod a vírust. Tehát csak átmegy rajtad észre se veszed. Másrészt lehet már január végén elkaptad. Csak influenzakent tudtad be. Mert december eleje óta jelen volt kínába. És csak nem -rég jelent meg az EUba. Szerinted ha december ota jelen van akkor decemberbe/január elején nem volt itt jelent? Dehogyisnem. Csak mondom: legtöbb esetben átmész rajta pár nap alatt.
2020. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
Nyírábrányban is van.
2020. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
Gyál
2020. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
Mátyásdomb. Enying, Kisláng, Siófok, Vác, Salgótarján
2020. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!