Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Itt van a korona vírus. Ezert...

Itt van a korona vírus. Ezert felmerült bennem a kérdés miután bezárt minden, hogy ugye nem lesz házi karantén?

Figyelt kérdés

Olyan irjon aki kicsit jártasabb a témában.:)


Ezt úgy értem, hogy ki a házból lehet járni majd a későbbiekben? Hosszabb útra? Nem közösségbe megyek, hanem csak a páromhoz mivel távkapcsolatban vagyunk, és ő is egyedül van szóval tömegben egyáltalán nem lennék.


2020. márc. 16. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kijárási tilalomnak nevezik. Az államtól függ, hogy mennyire súlyos intézkedéseket vezetnek be. Más országokban, például Lengyelországban már ilyen a szituáció:

[link]

2020. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még nem zárt be "minden".

HA eljutunk addig, hogy korlátozzák az emberek mozgását, akkor igen, még akár az is lehet, hogy nem mehetsz el a barátnődhöz (de egyelőre kár emiatt aggódni) Most ez van, sajnos:(

2020. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy esély van rá, hogy korlátozni fogják az mozgást. Max sürgős esetben vagy boltba mehetsz majd el.
2020. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A kérdést elnézve, nálad csak jártasabbak vannak itt.

Egyébként minden médiáról le vagy tiltva?

2020. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ki gondolta volna, hogy lesz utolsó féle válaszoló. :)


Remélem nem jutunk el odáig. Rossz lenne. Nem csak emiatt, mondjuk nekem emiatt a leginkább... Ahj szomorú ez az egész. De remélem nem lesz bezártság.

2020. márc. 16. 19:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Spanyolországban már most kijárási tilalom van: ez azt jelenti, hogy minden családból 1 ember elmehet bevásárolni, gyógyszertárba és jóformán máshová nem. Bezárnak az éttermek, mindenféle TÁRSAS tevékenységet felfüggesztenek.


Ha elmész a "párodhoz", akkor egyrésztt azzal lehet, hogy összefertőzök egy csomó embert: pl. a párod szüleit, stb, másrészt előfordulhat, hogy valami miatt nem tudsz visszajönni - ugyanis van olyan ország, ahol még a tömegközlekedést is betiltották, csakhogy ne terjedjen tovább a vírus.


Napról napra, óráról órára változik a helyzet.


Csakhogy megértsd, miért van erre szükség: 3 hete, vasárnap reggel az olaszoknál még "csak" 200 fertőzött volt és 5 halott. Ma, azaz 3 hét múlva 27.980 fertőzött van és 2.158 halott !!!

2020. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Kb 2 hetente tízszereződik a fertőzöttek száma Európa minden országában. Tehát felfoghatod úgy, hogy mi 6 héttel vagyunk lemaradva Olaszországtól. Úgyhogy lesz itt minden, és tudjuk is, hogy mikor. Csak az a kérdés, hogy a magyar kormány hogy reagál.
2020. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Megértem, hogy ez a helyzet. De nem megyek tömegbe így sem, hiszen csak vele érintkezek, senki mással. A szülei és ő külön élnek.

Megértem a súlyosságát a helyzetnek, de én nem bírom a bezártságot. Igen még mindig tudom hogy milyen súlyos a helyzet, de ennél nagyobb félelmem/halálom nincsen mint hogy ne mehessek sehova.


Mindenesetre Köszönöm a válaszokat.

Remélem minél előbb vége lesz ennek az egésznek.

2020. márc. 16. 19:39
 9/14 A kérdező kommentje:

Hogy értsétek bezártság a probléma.

Egyébként életemben nem gondoltam volna hogy ennyire súlyos helyzet lesz. :(

És ti hogy viszonyultok ehhez?

2020. márc. 16. 19:41
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Január elején olvastam a nCOV-ról,

Január közepén már nagy gond volt kínában

Február közepén már sejtettük hogy nagy gáz lesz

Február végétől készülünk a krízisre mindenféle módon, felszereléssel és élelmiszerrel, akciótervekkel

Márciusra sajnos beigazolódott minden jóslat... és még csak most kezdődik. EUban súlyossabb mint hittük, bár ez is papírforma szerint megy, Kínához képest jelentősen gyenge EU szervezettsége.

2020. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!