Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek túl van reagálva,...

Szerintetek túl van reagálva, vagy el van bagatellizálva itthon a koronavírus?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek?

2020. márc. 17. 23:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
66%
Inkább legyen egy kicsi túltolva, mint alábecsülve. Sokan rambonak hiszik magukat, hogy ők úgyse halnak meg, csak esetleg átadják X-nek, akinek van egy beteg anyja-apja, ő meg meghal, mert egyesen nem bírnak ki pár hetet kocsma nélkül.
2020. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
34%
Kicsit?? Nagyon túl van tolva. Az iskola és óvodabezárás óriási hiba volt, emiatt bénult meg az ország.
2020. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%

Bocs, kicsit hosszú lesz!


Sokakat megtévesztett az elején, hogy az influenzába 5-600 ezren is belehalnak évente, ez a kis f*s koronavírus meg "épp csak" 7-8 ezernél jár, szóval "miezmár"? Sajnos ők fordítva ülnek a lovon: a koronavírus sokkal fertőzőbb és veszélyesebb, mint a sima influenza és CSAK AZÉRT ilyen elképesztően "alacsony" az elhunytak száma, mert őrületesen le van korlátozva a terjedése zárlatokkal, kijárási tilalommal, meg karanténokkal.


Óvatos becslések szerint ha ugyanúgy belesz*rnánk, mint ahogy egyébként az influenzával tesszük, akkor pillanatok alatt sok-sok milliós elhalálozásnak lehetnénk a szemtanúi (láttam néhány klinikai cikkben 20-30 milliós becsléseket is). Sajnos sok helyen az idősebb korosztály az egészségügy gerince és mivel állandóan betegekkel érintkeznek, igen gyorsan ki is dőlnének, onnantól pedig dominóként állna fejre az egész világ (a legtanultabb orvosok, professzorok nélkül már nem lenne, ami megállítsa).


A másik gond a hirtelen növekvő esetszám. Az influenza viszonylag elhúzódó, lehet kezelgetni az embereket, ha szükséges, de most ezrével (tízezrével) robbannak be a kórházakba és ezt lehetetlen kezelni, így egy ponton (amin az olaszok sajnos már átestek) az ellátás minőségére és biztonságára van negatív hatással.


Szóval pánikolni ugyan nem kell (legtöbbünknek meg sem kottyan majd, ha elkapjuk), de akik hátrányból indulnak (idősek, eleve betegek, stb), azoknak majd fog, hogy lesz-e szabad ágy, ahova befektetik majd, vagy a folyosókon fognak megd*gleni. Nagyon túlzónak tűnik, de sajnos olaszban ez megy. Nézd meg a napi elhalálozási statisztikákat.

2020. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 TappancsMancs ***** válasza:
10%

Idéznék valamit a folytatólagos válasz miatt - és persze nyomtam egy zöldet is rá:


"Ezért lesz lassan több halálos áldozat Olaszországba, mert nem veszik komolyan és nem tudnak a fenekükön maradni."


Már több! Kínában a halálos áldozatok száma eddig 3 249, Olaszországban meg 3 405 fő.


Megerősített (ekkor:2020.03.19.)


81 155 China

41 035 Italy


És Kína mennyivel nagyobb ország mint Olaszország!

2020. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy jópofa hogy itt azon háborognak hogy korlátozni akarják az élelmiszerből mennyit lehet venni. Még jó. Mivel továbbra is rendelkezésre fog állni, és alapvető élelmiszereket itthon is állítunk elő, tehát hiány sem lehet belőle. Pillanatnyi készlethiány van, az is csak azért, mert az emberek indokolatlanul sokat vesznek.

Írjátok, hogy azért kell bespájzolni, mert nincs a boltban.

Hát de azért nincs a boltban mert mindenki ész nélkül raklap számra spájzol. Nem a koronavírus miatt nincs liszt (kint a polcon legalábbis) hanem a felesleges tonnaszám vásárlás miatt.


Úgy csináltok, mintha ez a víruson múlna, hogy elfogy a liszt a polcokról. Hát ez az egész azon múlik hogy pánikszerűen spájzolnak az emberek.


Mi okuk van rá? Amikor eddig az összes érintett országban megoldott volt karanténon belül is az élelmiszer ellátás és sehol nem éheztek.

Akkor minek kell spájzolni?

2020. márc. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%

#15: ami tudom, hogy tartósan eláll (akár fagyasztva) azt azért vettem meg hogy amikor majd tényleg durva lesz a helyzet minél kevesebbszer kelljen vásárolni és akkor is rövid ideig. Olaszoknal (de én már magyar boltról is hallottam) parkolóban állnak sorba, hogy egyszerre ne legyenek bent sokan. Ilyenkor a többieknek is jó, ha én minimális ideig vagyok bent mert például az amúgy is évekig elálló konzervet nem akkor keresgélem.


Ellátási probléma egyébként szerintem sincs. Csak egyszerűen nem bírta a rendszer az ekkora terhelést. Ami tök érthető. Minek lett volna sokkal több árura felkészülés? Ha nem jön a vírus akkor rájuk rohadjon a hús például?

2020. márc. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
46%

A parkolóban állok sorba egy órát vagy az üzletben tolongok egy órát, a pénztárnál a sor a bolt végéig tart, hmm melyik a jobb, ha nem akarom hogy koronavírusos legyek?

Ígyis-úgyis hozzá lehet jutni majd az élelmiszerhez ugyanúgy mint eddig is meg máshol is hozzá lehet/lehetett jutni. Ez a kifosztás ami zajlik egy értelmetlenség és az egyik legnagyobb terjesztő tere a vírusnak.

2020. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
37%

"korlátozni akarják az élelmiszerből mennyit lehet venni"



Egyfelől érthető, másfelől hülyeség! Tegnap voltam boltban ahol már ezt bevezették. Max 10db ugyanabból. Na most pl 10 palack ásványvíz mire elég? Konkrétan 2db 6os zsugor ásványvízet nem vehettem meg.

Ez egy családnak is kevés, hogy veszek így szülőknek és más időseknek bármit is?

2020. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
46%

mi az hogy 10db mire elég ?:D:D:D A csapvíz minősége kiváló az országban. Sokkal jobb mint pl. USA-ban.

Ha egy 3 tagú családból mindenki megiszik 1 ásványvizet egy nap, akkor is egy héten csak kétszer kell venni, ne tegyünk már úgy hogy heti 20db ásványvíz létszükséglet...

2020. márc. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
46%
Pont ez a lényeg ember hogy ne egyszerre vegyél 50 darabot hanem annyit és amikor kell..
2020. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!