Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a koronavírus cseppfertőzés...

Ha a koronavírus cseppfertőzéssel terjed azok a vírushordozók, akiknek nincsenek tüneteik, nem köhögnek, nem tüsszögnek, hogyan fertőznek?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert én 66 éves vagyok, nincsenek egészségi problémáim (a pajzsmirigy alulműködést és tünetmentes epekövet leszámítva) ennek ellenére egy ideje nem megyek sehova. Viszont együtt élek a fiammal, akinek jelenleg még be kell járnia dolgozni. Autóval jár, tehát nem tömegközlekedik, a munkahelyén is csak a közvetlen kollégáival érintkezik, el vannak látva kézfertőtlenítővel így nincs nagy veszélynek kitéve. Vásárolni azonban neki kell menni, de amikor hazaér mindig alaposan kezet mos. A kérdésem az, ha ő esetleg mégis megfertőződne átadhatná-e nekem, ha nincsenek tünetei? Sajnos nem tudunk külön költözni a járvány idejére.

2020. márc. 18. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy tűnik eleinte nagy mértékű volt Kínában a lappangó fertőzések aránya.


Ez két módon lehetséges. Közvetlen kontaktus során. Csók, puszi stb


Ugyanakkor mint kiderült, maga a beszéd során tábovozó nyálcseppek is fertőzőek. Ezen felül még aerosolok is kijutnak simán a kilégzéssel is. Ez ugyanakkor kisebb jelentőségű lehet.


Jó lenne ha orvosi maszkot húzna mindig és próbálnátok elszigetelni magatokat.

2020. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Maszkot már lehetetlen beszerezni. Nem vagyunk sokat egy légtérben, haza jön, eszünk és mindegyikünk elvonul a saját szobájába.
2020. márc. 18. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen kilélegzed.

De az ember akkor is köhög, tüsszent néha, ha amúgy nem "beteg".

2020. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Esélye megvan, de nincs mit tenni.


Egyébként nem törvényszerű hogy elkapod. Valahol olvastam, kínában 2.5 embernek adta át átlagban mindenki, de egy háztartáson belül csak 10% volt. Ez kevésnek tűnik...

2020. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor reménykedünk, hogy nem kapja el. Köszönöm a válaszokat.
2020. márc. 18. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!