Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a rákról is csinálnának...

Ha a rákról is csinálnának ilyet hogy hány rákos lett és hány rákos halt meg mint koronavírusnál és ennyit beszélnének róla, akkor sokkal többen mennének el szűrővizsgálatra?

Figyelt kérdés
2020. márc. 19. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Van ilyen statisztika, és párszor volt is róla szó médiafelületeken.
2020. márc. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, de csak azért, mert a két eseményt teljesen más indikálja. A koronavírusnál egy fertőzésről beszélünk, ami agresszíven terjed és egyelőre oltás sincs ellene, logikus, hogy tünet esetén az ember komolyan veszi és megpróbál teszthez jutni. Míg ráknál egy olyan betegségről van szó, amit nem lehet mástól elkapni. Hiába beszélnek róla, hogy naponta hány rákos beteget diagnosztizáltak és hányan haltak bele, az ég világon senkit nem érdekel ez, hiszen az ő életére nincsen hatással.


A másik dolog, amiről beszélni kell a szűrővizsgálatok kapcsán, hogy sajnos a magyar egészségügyben sok esetben megalázva érzi magát az ember a kórházban a bánásmód miatt, így nem csoda, hogy elkerüli a szűrővizsgálatokat is. Nagymamámat egyik alkalomnál pl. szó szerint számonkérték a maga 70 évével, hogy miért ment el szűrésre, hiszen csak feltartja a sort meg amúgy is makk egészséges... Képzeld el akkor, hogy ezek után mi lenne, ha a média hatására tömegek kezdenének szűrésre járni. Ameddig alapjaiban rossz a rendszer, addig nem lehet meggyőzni az embereket róla, hogy igenis el kell menni, mert az jó!

2020. márc. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
82%
Sajnos a rákkal szemben kialakult az emberekben egy nagyon rossz szemlélet a félelem és talán a téves információk hatására sokan az un strucc politikát alkalmazzák. Sokan még az orvoshoz sem mennek el kivizsgáltatni magukat egy-egy számukra ismeretlen tünet esetén mert rettegnek attól, hogy rákot diagnosztizálnak. Valami olyasmi ez, hogy amíg nem tudunk róla van életünk nem számít, hogy itt-ott fáj azzal még elvagyunk de a rák a teljes reménytelenséget és fájdalmas halált jelenti számukra. Szerintem a szűrésre is ezért mennek el kevesen mert félnek attól, hogy találnak valamit. Szerencsére kezd ez a nagyon rossz szemlélet kicsit változni ahogy egyre több sikeres gyógyulásról hallanak de méh mindig sokak számára a rák egyenlő a teljes reményvesztéssel. Én magam is egy hónapon át rettegtem vizsgálatról vizsgálatra járva és heteket aggódva az eredményektől, majd újabb vizsgálatok és újabb rettegés. Komolyan mondom, hogy megnyugvás volt számomra amikor végre kimondták, hogy ez van. Ez úton is mindenkit biztatnék a szűrés és a korai felismerés fontosságára.
2020. márc. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekelne a dolog, akkor láthatnád, hogy a rákkal is rengeteget foglalkoznak, és millió statisztikát találsz a rákkal kapcsolatban, illetve rengeteg felhívást arra, hogy menjenek szűrővizsgálatra. Azért emberek azért nem mennek szűrővizsgálatra, mert lesz*rják, nem azért, mert nem hallottak róla eleget, vagy nem tudnak róla. A csapból is a szűrővizsgálat folyik. Ugyanakkor a koronavírusról csak most beszélnek, mert most terjed és meg kellene fékezni, illetve elkerülni, hogy a fél világ belehaljon. Ez egy járvány, ami fertőzéssel terjed rohamosan, nem értem, hogy jutott eszedbe a kettőt párhuzamba vonni. Mondjuk ma már láttam olyat is, aki az autóbalesetekhez hasonlította, szóval nem lepődök meg semmin. -.-
2020. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nincs baj szerintem az összehasonlítással sem ha figyelembe veszik, hogy azonos számú megbetegedés esetén melyiknél mekkora az elhalálozás és a teljes felépülés mértéke. Hamis feltételezés ha csak azt nézzük, hogy mennyi ember halt meg ebben és abban a betegségben v balesetben egy adott időszakon belül, azt is kell nézni, hogy hány esetből.
2020. márc. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Azt is figyelni kell, hogy egy adott betegség hogyan hat a különböző korosztályokra és alapbetegségekben szenvedőkre, szóval lehet de nem egyszerű az összehasonlítás, sok tényezőt kell figyelembe venni. Jobban átgondolva nem sok értelmét látom én sem.
2020. márc. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Míg ráknál egy olyan betegségről van szó, amit nem lehet mástól elkapni."


Közvetlenül talán nem, bár a HPV bizonyos törzsei (szexuális úton terjed és az óvszer sem véd ellene) bizonyítottan rákot okoznak 10-20-30 éves időtávon belül.


Ahogy az alumínium edények, a megsérült teflon és sok más amiről még csak fogalmad sincs, ha nem otthon, saját magadnak készíted el az ételt.


Növényvédőszerek, rovarirtó maradványok, autók kipufogógázából lerakódott részecskék, olyan apró részecskék, amiket a forgalomban lévő porszívók többsége meg sem szűr, hanem visszaengedi a levegőbe.


Adalékanyagos cukros vagy édesítőszeres üdítők, junk food, alkohol, stb.


És akkor szándékosan nem beszéltem a dohányzásról, ami egyértelmű. Vagy az elhízás.


Ez ellen is lehetne tenni, lehetne egészségesen élni, táplálkozni, sportolni, stb. Mégsem teszi nagyon sok ember, hanem inkább keres egy kifogást.



Kérdező: Szerintem az lehet az oka, hogy ezt most felkapták és megy a hiszti, a rák pedig régóta velünk van, ahogy a hagyományos influenza is, amibe sokkal többen halnak bele. A halálozási ráta pedig itt azért magasabb, mert boldog-boldogtalan hipochonder megy teszteltetni magát és bekerül a statisztikába és minden gyanús halottat is letesztelnek, hogy ebbe halt-e bele (akár otthon, mert megpróbálta magának homeopátiával meg pálinkával kikezelni).


Míg szezonális influenzánál ha leáll a szíve akkor a háziorvos jó esetben beírja, hogy szívleállás és ennyi. Az emberek többsége meg már orvoshoz se megy vele, így be se tud kerülni a statisztikákba, hasraütésszerű értékekkel számolnak.


Amikor a mellrák meg a méhnyakrák volt felkapva akkor azzal voltak megrohamozva az EÜ intézmények.

2020. márc. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!