Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 67 vagyok, fiammal élek egy...

67 vagyok, fiammal élek egy háztartásban. Ha helyettem a fiam megy bevásárolni ugyanúgy behozhatja a vírust az otthonomba. Mi értelme akkor annak, hogy bevásárolni ne én menjek?

Figyelt kérdés

2020. márc. 20. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Igen, neked meg a fiadtol is tartozkodnod kell, nem, hogy meg elmenjel vasarolni!!! Viccelsz mi?
2020. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom a fiad megprobal vigyazni Rad … az utca nepetol nem fogsz ennyi figyelmet kapni. Orulj, hogy olyan rendes fiad van, hogy bevasarol Neked. Fozz neki finomat, ha unatkozol!
2020. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Mert az ő immunrendszere erősebb, kevesebb az esély hogy elkapja.


A kezén, ruháin hazahozhatja, de ettől még nem feltétlen fertőzött.

Ha hazajött,ruhát kimosni, és mosson kezet.

2020. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Nagyjából semmi.


Ha elkapja - az immunrendszer csak a legyőzésben játszik szerepet nem a fertőzés létrejöttében - akkor továbbadja neked a tudta nélkül.

2020. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Én is ebben a helyzetben vagyok, de azért nem mindegy, hogy csak egy emberrel érintkezel vagy sokkal. Ha alaposan kezet mos, amikor haza megy és nem ölelgetitek, puszilgatjátok egymást sokkal kevesebb az esély rá, hogy elkapod, főleg ha nem köhög és tüsszög.
2020. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Nagyobb városokban létezik házhozszállítás, párszáz forint. Kisebb városokban pedig alacsony a kockázat. Ha van veszélyeztetett a családban, akkor célszerű ezt igénybe venni. Online fizetve még a futárral se kell érintkezni. Becsönget, lerakja az ajtó elé és elmegy.
2020. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem igaz, hogy meg kell magyarázni, hogy a fia 1 ember, akitől elkaphatja a vírust, míg ha elmegy a boltba, akkor sok fertőzöttel találkozhat + megfogja a kilincseket, korlátokat stb.
2020. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Vásárláskor kis kockázatú a fertőzés.


Ami sokkal nagyobb az a munka, egymáshkz közel hajolás, barátnőzés, kocsmázás, közösségi sport.

2020. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Anyám 75 és nem tudom rávenni az otthonülésre...bevallom nem is akarom,mert kell a levegő (panelesek vagyunk)....minden reggel elmegy a szokásos kenyérzsemle beszerző útjára,egy kis spar és piac azután hazajön fertőtlenítés és kész...a többit én bevállalom..mi nem féltjük egymást,mindenkinek joga van az egyéni szabadsághoz..
2020. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"mindenkinek joga van az egyéni szabadsághoz"

Hát nem!

Ha hirtelen sok ember fertőződik meg (mert feleslegesen kolbászolnakl akkor leterheli a sok beteg az egészségügyet (értelemszerűen sok fertőzött => több súlyos eset).

És bizony e miatt olyanok ellátása is veszélybe kerülhet aki nem fertőzött.

Aki ezt nem fogja fel annak nem adnék a későbbiekben orvosi ellátást.

Szóval a szabadság addig terjed, amíg mást nem veszélyeztet!

2020. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!