Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire veszélyes hatvankét...

Mennyire veszélyes hatvankét évesen heti kétszer elmenni a boltba vidéken?

Figyelt kérdés

Arra rá tudtam beszélni a szüleimet, hogy csak egyikük járjon boltokba, és hordjon vásárlásnál gumikesztyűt, ne nyúlkáljon az arcához, illetve hazaérve azonnal kézmosás / telefonfertőtlenítés.


Nem járnak össze senkivel. Szeretném őket biztonságban tudni. (Én budapesti vagyok).



2020. márc. 20. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hiaba igernek meg akarmit, ha nem tartanak be semmit.
2020. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs aki bevásároljon nekik mit tudnának tenni? Bármennyire veszélyes nekik kell menni.
2020. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Kérdezd meg a helyi önkormányzatot, hogy szerveztek-e ott időseknek bevásárlási segítséget. De ha van a helyi önkormányzat weboldalán közvetlen telefon, akkor hívd azokat.


Önkormányzatoknak van saját weboldala! Nyilván keresd ki azt amelyik neked kell - ja és nagyobb városoknak is van weboldala!


Például Pécs weboldala:

[link]


Ezen belül rákerestem, hogy "idősek" és ki is adta az intézkedéseket.


"Program A Pécsi Idősekért

A rendszer a következőképpen működik:


- az idős, egyedül élő pécsi polgár felhívja az alábbi telefonszámok egyikét

- megadja nevét, telefonszámát, címét, ha gyógyszert kér, TAJ számát is

- a területi szociális központ dolgozója visszahívja, felveszi vele a kapcsolatot

- tisztázza a részletes igényeket, kiadja a feladatot egy futárnak, segítőnek

- a segítő megveszi az árut, kiváltja a gyógyszert, elhozza a postáról a küldeményeket

- biztonságosan kiszállítja a szolgáltatást kérő otthonába

- ahol ő készpénzzel vagy bankkártyával kifizeti a termékeket."


És a média igazán rákapcsolhatna, mert ezek életbevágó információk, egyfolytában kellene ismételni! Hajrá kérdező! Ügyesen!

2020. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
És mondd nekik, hogy te sem mész most sétálni, majd vége lesz a járványnak.
2020. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A városban a hetven felettieknek vállalnak segítést, de hátha tudnak nekik is segíteni.



(És szerencsére hallgatnak rám, nem járkálnak sehová, csak boltba ugye nyilván muszáj - házhoz szállítás nincs a környéken.)

2020. márc. 21. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!