Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van okom félni? (Covid-19)

Van okom félni? (Covid-19)

Figyelt kérdés

47 éves nő vagyok. Alapbetegségem tüdőasztma. Nem súlyos, gyógyszerekkel és spray-vel remekül szintentartható. 12 éve diagnosztizálták. Azóta nem szorultam vele kórházi kezelésre, minimális alkalommal fulladtam be. Munkában sosem akadályoz/ott.

Eddig csak egy egészséges félelem volt bennem, tudtam/tudom, hogy súlyosabb lefolyású lehet, mint azoknál, akiknek nincs krónikus betegségük.

De a 4.halottunk csak 53 éves volt. Krónikus beteg.

Hát, ezért írtam ki a kérdést.



2020. márc. 20. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha jól tudom, mind a négy halottunk férfi, és a legfiatalabb is idősebb volt nálad. Azért vigyázz magadra!
2020. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nagyobb a kockázat nálad, ha van rá lehetőséged maradj otthon.
2020. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
48 éves nő vagyok, szintén asztmás. 18 éves korom óta vagyok asztmás. Nekem közepesen súlyos az asztmám, mert a tüdőasztma mellé kiderült, hogy asztmatikus allergiám is van. Sok mindentől pl. idegi alapon is befulladok. Mégsem idegeskedek, mert remélem, hogy ha el is kapom a vírust, átvészelem majd. Jobban tartok az emberi butaságoktól, a sok felesleges pániktól, a rohamszerű élelmiszer felvásárlástól, és ha komolyabbá válik a helyzet akkor az utána jövő lopások, rablásoktól.
2020. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem jobban, mint egy szimpla tüdőgyulladástól
2020. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én itthon dolgozom, de a férjem ezt nem teheti meg. Az ő munkakörében erre sajnos nincs lehetőség.

Nagyon vigyáz rám. Az első, mikor bárhonnan hazajön, hogy megy a fürdőszobába, és csak azután "hajlandó" velem szóba állni, miután alaposan megmosakodott, átóltözótt.

Ő "zárt be" engem karanténba. Nem megyek még boltba se.

De azért ő is fél, hogy bármikor hazahozhatja.

2020. márc. 20. 22:31
 6/13 A kérdező kommentje:

#3-as.

Vigyázz magadra te is.

Igazad van, túléljük, és azt is, ami utána jön. Mindig én biztattam mindenkit, hogy nem lesz semmi baj, és így is éreztem, csak most ez az 53 évesen elhunyt férfi (nyugodjon békében, és a többi áldozat is) picit elbizonytalanított. De reggelre megint én fogok biztatni mindenkit.

Köszönöm mindenkinek a gyors választ.

Vigyázzatok magatokra!

2020. márc. 20. 22:37
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Időpont ma 22:26 vagyok


Akkor te szerencsésebb vagy nálam, mert nekem meg minden nap mennem kell dolgozni, nem maradhatok itthon . Nem vagyok sem egészségügyis, sem eladó..egy kisebb elektronika cégnél dolgozom, de menni kell mert van meló.

2020. márc. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez esetben fokozottabban vigyázz magadra!
2020. márc. 20. 22:40
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Egy 53 éves magyar férfi hunyt el, aki többszörös krónikus betegségben szenvedett.

Azért az a férfi már eleve krónikus betegségben szenvedett, így veszélyeztetett kategóriába tartozott.

2020. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9

Értem. De akkor én nem vagyok tisztában a krónikus betegség fogalmával? A tüdőasztma önmagában nem az?

Fontos infó még. Dohányoztam. 12 éve, mikor kiderült a betegségem, leszoktam.

Ennyi idő vajon elég volt arra, hogy most már úgymond egy egészséges tüdő szálljon harcba az esetleges vírussal?

2020. márc. 20. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!