Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történik ha megbetegszem?...

Mi történik ha megbetegszem? Mindenki azon van, hogy hogyan kerüld el, de milyen az ha megbetegszel a koronával?

Figyelt kérdés

Meddig tart?

Milyen a lefojása?

Ha belehalok, fájni fog?

Ha túlélem, immunis leszek?



2020. márc. 20. 01:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha belehalsz akkor már nem fog fájni😃
2020. márc. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Elkapod, belázasodsz, folyik az orrod, fáj a torkod. Majd a hátad is fáj, köhösz és úgy érzed napról napra elfogy a tüdőd és egyre kevésbé kapsz levegőt. Majd lecsökken a pulzusod és sápadt hideg kék leszel amivel bevisznek kórházba vérmérgezéssel de ekkor már totál félre beszélsz és azt tudod csak mondani csendesen sipákoló hangon hogy most biztos hogy meghalsz. Majd felszisszensz és sóhajtva meghalsz.
2020. márc. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ilyenkor nagyon sok megfázásos, náthás, köhögős betegség kapja el az embert. Egy köhhintésre nem kell eltemetned magad. Ha a cov-2 fertőz meg, sem kell eltemetned magad. Minél fiatalabb vagy, azaz nem aggastyán, és minél jobb az immunrendszered, annál kevésbé fogod észrevenni, hogy beteg vagy. Becslések szerint az elkapott fertőzöttek 80%-a tünetmentesen kihordja a betegséget. Gyanú akkor lép fel, ha belázasodsz, és köhögsz. A lázzal szokott járni fejfájás. Ekkor is lehetsz simán influenzás (megjegyzem, az sem veszélytelen).

Meddig tart? Tünetmentestől a két héten át a temetésig bármeddig. Ha túléled (ez a valószínű), igen, immunis leszel, vagy egy későbbi megfertőzés esetén enyhébb lefolyású lesz.

Szedj c-vitamint legalább 2000mg-ot naponta addig is. De ha 4-5000 mg-ot szedsz, az még jobb.

2020. márc. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"a fertőzöttek 80%-a tünetmentesen kihordja a betegséget" - ez így NEM igaz. 80% nem igényel kórházi ellátást, de NEM tünetmentes (és FERTŐZ 5-6 hétig!)

kb. 2 hét lappangás: ez a rész még tünetmentes, ált. 2 hét (2-27 nap).

kb. 3 hét betegség (2-8! hét). Magas láz, száraz köhögés, fejfájás, légzési nehézség, esetleg ízületi fájdalom.

Ha egészséges fiatal vagy akkor nem valószínű, hogy meghalsz (de lehetséges). A legnagyobb a veszély a 80+-osok körében, de közöttük is 85%-os arányú a túlélés.

Ha túléled, akkor minden valószínűség szerint immunis leszel (de még nagyon sok minden van, amit nem tudunk erről a vírusról).

2020. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4, Sajnos ez sem igaz.


A. 80% enyhe tünet és ebbe beletartozik a kórházi ápolás,.megfigyelés is.


USAban 40%-a a kórházakban 20-54 éves. Lehet enyhébb tünet pl 40 fokos láz, nehézlégzés és erös rosszullét.


Egy fiatalt is odaverhet ugyan úgy, csak túléli 99.8%-ban.

2020. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én válszeg az voltam február elején... Egy hétig lázas leszel, szar lesz, olyan mint egy erősebb influenza. Én tüdőgyulladást nem kaptam szerencsére.


Én feküdtem, narancslét ittam, szétizzadtam a ruhám minden este. Eléggé legyengültem szóval mást nem igazán tudtam csinálni.


23F

2020. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 lehet ez az volt. Ez a tipikus "mild condition"
2020. márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Illetve nem, mert tipikusan az hogy tényleg enyne tünetekkel / tünetmentesen átvészeled. Nagy többségben ilydn

...de azért sok fiatalt is odaver és kórházi megfigyelést igényel.

2020. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!