Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronavírusosnak milyen a...

A koronavírusosnak milyen a szaga?

Figyelt kérdés

Tegnap a tesco biztonsági őrnek akartam bemutatni a bioboltba vásárolt cuccokat, hogy leragassza. Nagyon fújta az orrát és fura szaga is volt. Bátyám azt mondta izgatottan, hogy gyere el onnan koronavírus szaga van. Kérdőre vontam, hogy butaságokat beszél, de!


Azt mondta a náthás, influenzásnak van egy tipikus náthás szaga amikor prüszköl ezt ti is éreztétek már. Az őrnek pedig egy teljesen más szaga volt, de nem a ruhája miatt. Lehetséges, hogy a bátyámnak igaza lehetett ? A koronavírus más mint a nátha, más anyagcseréje van más enzimek, szaganyagok keletkeznek a szervezetben amit érezni lehet tüsszögés közben


Ma már tudjuk, hogy a tumoros, rákos emberek szaga is más. A kutyus kiszimatolja. Lehet a koronavírusnak is más a szaga?


2020. márc. 21. 15:56
1 2 3
 1/28 EagleHUN ***** válasza:
94%

Nos akár még lehet is más szaga a Koronavírusosnak is meg a többi betegségnek is.

Ezt jól leírtad jól látod.

(Bár a bátyád egy kretén azért tegyük hozzá, honnan is tudhatná milyen a koronavírusos szaga? Szagolta már? Mert akkor valószínűleg fertőzött is lett...)


Továbbá a kérdés viszont megválaszolhatatlan a szag az ami teljesen leírhatatlan szavakkal és szöveggel. Maximum összehasonlító dolgokat írhatunk de az mégsem teljesen olyan lesz mintha az igazit szagolnád...

2020. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 EagleHUN ***** válasza:
87%

A szagok leírhatatlanságát egy kissé a színekéhez lehetne hasonlítani. Mert az alap színek és az egyszerű összetett színek is még egész jól leírhatóak, de a nagyon összetettek szavakkal már nem, viszont kitaláltak színkódot amivel a digitális világban azért mégis csak leírható több millió szín is.

Na ilyen kód a szagokra nincsen és az alap szagokból is sokkal több van. Meg főleg hogy nincs is egységes megegyezés vagy rendszer még az alapszagokról sem. Az egyszerű összetett szagok meg már ezres nagyságrendben vannak...

2020. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 EagleHUN ***** válasza:
24%
2020. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
76%
Koronavírus szag xd bassz már le a báttyádnak egyet. Nincs szaga a vírusnak.
2020. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

"influenzásnak van egy tipikus náthás szaga amikor prüszköl"

Szerintem ezt az orrváladék összetétele határozza meg, ami pedig függ a fokozott termelődésének az okától. Nem a vírust és nem is a bacikat éreztétek, legfeljebb a hatásukra bonyolult módon termelődött egyéb anyagokét.

2020. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm a megerősítést kedves EagleHun! erre gondoltam magam is.
2020. márc. 23. 12:23
 7/28 szamo77db ***** válasza:
68%
Nekem erről fogalmam sincs szerencsére. Remélem, nem kerülök olyan közel hozzá, hogy érezzem a szagát.
2020. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen édeskés kicsit oregános felhanggal
2020. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Itt érezte már valaki furcsán a beteg túszijának a szagát és később kiderült, hogy koronás? Milyen volt?
2020. márc. 31. 16:29
 10/28 anonim ***** válasza:
68%
Brit tudósok szerint vattacukor szagú.
2020. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!