Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt rajtam kívül, aki...

Van itt rajtam kívül, aki önmagáért is aggódik, ha elkapná a koronavírust?

Figyelt kérdés
2020. márc. 22. 09:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. 28 éves vagyok, van egy autoimmum betegségem ami mindig is tünetmentes volt, nem érinti a szívet es keringést, immunszupresszanst se szedek, de azért aggódom, hogy meghalok. Pláne azért, mert nem rég született gyerekem.
2020. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Valahogy nem megy.

Talán azért, mert napok óta vannak tüneteim. Hasmenés, száraz köhögés, torokfájás. Viszont semmi láz vagy légszomj. Most jöttem ki az influenzából, két hete.

Rengetegszer volt, hogy úgy estünk át az influenzán, hogy lázcsillapítóra se volt pénz. Vagy legyőzi az immunrendszer, vagy nem. Kemény csóróságban nőttem fel.

Most sokkal jobban aggódok, hogy újra csóróság lesz. Leállás van, és nő az ára mindennek. Olyan gazdasági válság lesz, amilyet nem láttak még az öregek se. Lehet, az jár jól, aki nem éri meg.

2020. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy halsz meg. Öregek haltak bele több év betegeskedés után...
2020. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Biztos van, de nem kell befosni. Olaszországban nem jelentettek 19 évesnél fiatalabb halálesetet. A legfiatalabb 21 éves volt, súlyos betegségben szenvedő. 30 éves kor alatt kevesebb mint 10 emberről lehet adatot találni, hogy meghalt, mind beteg. De 30-40 között is elenyésző. 40 felett kezd megindulni a halálozás valamilyen szinten, de ugye ott is rengeteg krónikus beteg, tüdőbeteg, akkor már sokan 25 éve dohányoznak, stb.

tehát ki lehet jelenteni hogy 30 éves kor alatt egészségesen a halálra az esélyed jelenleg 0-hoz közelít.

2020. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Egyedül vagyok két kisgyerekkel homeofficeban. És eddig minden ilyesmitől kidőltem (van autoimmun bélgyulladásom, allergiám is, de voltam már sárga mononukleózistól, terhesen az egyikkel toxémiás majd mélyvénás trombózisos, gerincsérvem is van amivel mindig rémálom köhögni, legutóbb influenza után 4 hétig voltam lázas valami plusz bacitól). És most a nagyszülők se bevethetők.
2020. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hú 5-ös. :(

Kitartást!!



Nekem egy egyszerű megfázás is rémes, általában hörghurutba megy át és több hétig fennmarad a köhögés.

Bár igazából kb 25 éve köhögök, krákogok folyamatosan, krónikusan.

Párás vagy elhasznált levegőjű helyen csak azt érzem, hogy "nincs levegő". Nem asztmatikus jellegű fulladás, de nehezen veszem a levegőt és mikor kikerülök az adott helyről (pl leszállok a fülledt távolsági buszról), mintha hirtelen annyi levegőt tudnék a tüdőmbe szívni, hogy majd' szétrobban.

2020. márc. 22. 09:28
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Azért tisztázzuk hogy miről van szó amikor alapbetegségről beszélünk. Nem arról hogy köhécselsz. Én is szoktam. Meg én se szeretem a zárt helyeket.

Az hogy asztmás rohamod van és majdnem megfulladsz rendszeresen, meg azt hogy kb 50% a légzésfunkciód mert COPD-d van, tehát ilyeneket jelent az alapbetegség, nem azt hogy én szoktam köhécselni.

2020. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Az meg szerintem totális normálisan hangzik hogy bronchitised van, mivel az a megfázáshoz hozzátartozik, és ha utánakeresel a betegségnek, akkor mindenhol írja, hogy 3-4 hétig fennmarad a köhécselés, teljesen normális. Tehát ezek amikről te beszélsz nem növelik semmivel a kockázatot.

Az amit itt néhányan írtak már igen, de ez amit te írsz nem.

2020. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem köhécselni szoktam, hanem hurutos vagyok konkrétan folyamatosan, ugatósan / hurutosan köhögök.

A hangom meg rendszeresen elmegy.


Én szeretném a zárt helyeket, ha egy átlagos tanteremben 1 óra után nem az lenne a gondom, hogy úgy érzem, nincs oxigén és nem jut levegő a tüdőmbe.

Vagy egy párásabb lakásban.


De azért köszönöm a letámadó hangnemet.

2020. márc. 22. 09:39
 10/18 A kérdező kommentje:

Ja, hogy nagyjából minden nátha után hörghurutom van, az normális? És hogy az antibiotikum vége felé még kb javulni se szokott? Az is, hogy volt év, amikor négyszer is előfordult ez, az is normális?


Jó, de ilyet az ismerősi körömben nem láttam...

2020. márc. 22. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!