Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért leszek egyből beteg, ha...

Miért leszek egyből beteg, ha C-vitamint kezdek el szedni?

Figyelt kérdés

Normál esetben nem szedek semmiféle vitamint, és ritkán is betegszem le, nagyjából 2-3 évente egy-egy felsőlégúti fertőzés. Viszont, amikor ráveszem magam egy-egy C-vitamin kúrára, nagyjából 1 hét után elkezd fájni a torkom és lebetegszem. 3 hete is ágynak dőltem 1 heti C-vitamin után, aminek a szedését nem hagytam abba és most megint fájdogál a torkom és érzem, hogy beteg leszek. Naponta 500-1200 mg között szedek.

Nem fordítva kéne ennek lennie? :D



2020. márc. 24. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el! :) Pontosan ugyanez megtörtént velem már az elmúlt években kétszer. Azt hittem, hogy ilyen nincs és csak én lehetek ilyen szerencsétlen :D

Nem szedek vitaminokat, igyekszem inkább változatosan étkezni. Mások unszolására megfázásos időszakban elkezdtem én is c vitaminozni. És pont akkor lettem beteg. Kétszer is megtörtént, azóta inkább nem szedem, és azóta nem voltam beteg :)

2020. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez itt is! :)
2020. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A megoldás: Ne szedjetek C-vitamint. :) De tényleg. Sokkal jobb, ha egészségesen, változatosan étkeztek, sok zöldséget és gyümölcsöt esztek, ér titeket a friss levegő. :)

Egyébként a C-vitamin se megoldás mindenre. Én arra tudok gondolni, hogy valójában ez önmagában nem elég ahhoz, hogy megfelelő védelme legyen a szervezetnek a betegségek ellen, ehhez jóval összetettebb dolgok kellenek és nyilván azokban az időkben kezdtek el C-vitamint szedni, amikor a legnagyobb betegségek vannak, tehát semmi összefüggés nincs a kettő között, szimplán annyi történik, hogy a C-vitamin nem védett meg titeket attól, hogy elkapjátok a megbetegedéseket. Valószínűleg ha egyáltalán nem szedtetek volna akkor C-vitamint, amikor szedtetek, akkor is betegek letteket volna.

2020. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert aszkorbinsavat szedsz.
2020. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!