Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nagyából menyi vitamint kell...

Nagyából menyi vitamint kell nekem szednem hogy ne legyek minden hónapban beteg?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Az étkezésem nem mondom hogy tökéletes de régen is így ettem és akkor nem betegedtem ilyen gyakran.Heti 3szor végzek súlyzós edzést és minden nap van legalább 1 tesi órám de van hogy 2-3 is van egy nap.Szedek Egy Biotech USA one a day multi vitamint, 1000mg c-vitamint ( ebből van hogy 3-4 is beveszek ha érzem hogy valami nem stimmel) és külön D-vitamint is 50qegés. Ebből és a multivitaminból csak napi egyet szoktam. De mégse értem hogy miért vagyok ennyiszer beteg, 3 hónapja megy a suli és én most vagyok harmadszorra beteg. Mi lehet mégis a baj?

2016. nov. 29. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamennyi biológiát csak próbáltak neked is oktatni, nemde ? Kiegyensúlyozott étrend mellett nincsen szükség külön vitamin bevitelre. Egyrészt nem hasznosul, másrészt mindenféle mellékhatása is lehet a túladagolásnak. A fertőző betegségeket mikroorganizmusok (beleértve a vírusokat is) okozzák és az emberi szervezet az idegrendszer által is befolyásolt immunrendszer állapota alapján gyorsabban vagy lassabban reagál a kórokozókra. Fokozott a fertőzésveszély társas környezetben, jelen esetben iskolában, ahol a cseppfertőzés veszélye fokozott, de gondolom, hogy a takarítás sem okoz patikai tisztaságot és a padokon, kilnnseken stb. ott vannak a mások által kitüsszentett és beszáradt nyálcseppekben a kórokozók, WC kilincseken a székletbaktériumok és a gyakori kézmosás lehetősége iskolákban aligha biztosított. Ráadásul a folyamatos feszültség, az idegi leterheltség mind olyan tényezők, amelyek csökkentik az immunrendszer működését. Ezen vitaminokkal nem lehet segíteni. Nyugodtan lehetsz minden hónapban egy kicsit beteg. Mintha kissé gyógyszermániás lennél. Időben le kell feküdni este és legalább napi 8 órát aludni.
2016. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nyugodtan szedd a vitaminokat tovább én is szedem pár hónap szedés kell míg a szervezet helyre áll tőle,ha beteg vagy d vitaminból és c-vitaminból szedjél többet minden nap míg megnem gyógyulsz!!!nefélj a vitaminoknak nincsenek káros hatásai,ilyet csak esetleg egy orvos mond akik nemszeretik a vitaminok ajánlását,mert a gyógyszeripar tönkre menne!!!
2016. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző író vagyok,még annyi hogy télen főleg a fontos D3 vitamin ami K2-vel van!!!!énis szedek napi 1-2 darab 2000IU...és ajánlom Szedni Gábor kutatásait,ő profiiii nézz utánna,könyvei is vannak...
2016. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!