Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap olyan ember volt...

Tegnap olyan ember volt nálunk vendégségbe aki eléggé meg volt fázva. Próbáltam amennyire lehet kerülni! Remélem nem kaptam el, de ha mégis akkor mennyi idő után jelenik meg rajtam? Ma már érzeném?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A megfázást???

Az ha valaki vírusos megbetegedése van azt elkaphatod 2-3 nap lappangási idő,de ha csak megfázva volt az nem hinném ,hogy elkaptad.

2011. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megfázást nem lehet elkapni,csak az influenzát.
2011. okt. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Múltkor a párom biztosra meg volt fázva, mert a környezetben nem kaphatta el sehonnan, viszont mondta, hogy a munkahelyén egész nap nyitva volt az ablak és ment rá a hideg. Hát azt nekem sikerült elkapnom tőle. Amúgy a vendég aki nálunk volt, nem tudom, hogy megfázott e vagy mi a csuda, úgy írnám akkor, hogy eléggé beteg volt. Hangján hallatszott, köhögött, meg fojta az orrát. Hát remélem nem kaptam el, akkor most aggódhatok még két napig legalább. Amúgy kismama vagyok!
2011. okt. 23. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mert akkor gyengül az immunrendszered és valóban kijöhet rajtad. Igyál sok citromos, mézes teát, egyél gyümölcsöket, sárgarépát és ne is gondolj arra, hogy beteg leszel. Így legyen! :-)
2011. okt. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké!:-) Köszönöm a választ!
2011. okt. 23. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:

A megfázás általában lehet vírusos megbetegedés, de bakteriális eredetű is, ez a ritkább. Mind a kettőt el lehet kapni, ez evidens, különben nem betegedhetünk meg. A vírusosat könnyebb elkapni.

Alapvetően bízni kell abban, hogy nem kapod el, és ezzel segítsz a helyzeten.

Ha meg elkaptad, kúráld magad, de kizárólag házipraktikákkal, fokhagyma, citromos mézes tea, gőzölés, sósvizes orröblítés stb.

2011. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!