Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért terjedt el az influenza...

Miért terjedt el az influenza is meleg területeken például India vagy Dél Amerika amikor nem szereti a meleget az influenza és Európában meg eltűnt nyáron, lehet így lesz a covid is?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy mennyire elterjedt az influenza Dél Amerikában főleg Indiában lehet hogy a párás meleg miatt nem tudom..... mi lehet a magyarázata ennek, ez engem nagyon meglepett és adott reményt covid illetően is
2020. márc. 26. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nem csak a meleg, hanem a páratartalom, magasabb UV-sugárzás meg ezek szokták visszaszorítani a vírusokat. A korona19-nél egyelőre nem lehet tudni, így lesz-e, mivel csak november óta van jelen az emberekben.
2020. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*alacsonyabb páratartalom
2020. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2020. márc. 26. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Afrikába is felütötte már a fejét ez a covid csak ott olyan csórók az országok ,hogy a tesztelés is jóval kevesebb ezért csalókák az ottani adatok.De az még így is látszik(a kevés és nehézkes tesztelés ellenére) ,hogy ott is növekszik a betegek száma.Sajna ezt a meleg nem fogja megnyiffantani.Pedig jó volna.
2020. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4. Dél Afrika főleg Fokváros egyáltalán nem szegény és jó az eü ott.
2020. márc. 26. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Afrikában nem csak Fokváros van.54 vagy hány egymástól független országból áll.40 országba már jóval a járvány kitörése után juttattak el teszteket és hirtelen meg is jelentek a fertőzöttek náluk is(teszt nélkül nehéz tesztelni) sok a politikailag is bizonytalan terület ,amikor nem a tesztelés a lényeg.Sok helyen rossz a higiénia, rossz az egészségi állapot és sok esetben egyszerűen természetesnek veszik, hogy valaki épp beadta a kulcsot mert mindenféle krónikus betegségeik vannak, ráadásul kezeletlenül ergó nem tesztelnek, mert minek.Sok helyen meg kb 0 az orvosi ellátás.Ha figyeled a számokat látod hogy emelkednek.

Nézd meg melléjük Malajziát,Szingapurt ezek se hideg területek és mégis van már 1-2000 betegük.Ez ilyen.Lehet lassul majd melegben ha nem egy csapadékosabb nyarunk lesz, de nézve hogy más nálunk melegebb területen is felütötte a fejét én nem fűzök komoly reményt ahhoz, hogy csak úgy felszívódik...Persze ne legyen igazam, mert már herótom van ettől a covid-tól:D

2020. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Biztos van terjedés is meleg területeken azt én is látom én csak arra gondolok hogy tényleg nem olyan gyorsan terjed, lassabban, nincs exponenciális emelkedés mint például a hideg területeken New York Olaszország spanyolok Irán
2020. márc. 26. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Az éghajlat csak azt befolyásolja, hogy a környezetben meddig él. Ha mindig van gazdaszervezete, mert egymásra köpködik az emberek, akkor kb tök mindegy hol van, boldogan élni fog. Indiában, Dél-Amerikában azért bőven előfordulnak zsúfolt helyzetek (pl biztos mindenki látott már képeket indiai vonatokról, Magyarországnyi lakosságú nagyvárosokról, népes családokról putris kunyhókban, gettókban, egymást taposó emberek a látványosságok közelében, stb), és azért a higiénia sincs még egy kelet-európai szinten sem egyik helyen sem.
2020. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!