Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tünetmentes fertőzött embertől...

Tünetmentes fertőzött embertől is el lehet kapni ezt a korona nyavalyát?

Figyelt kérdés
Olyan jól sikerült az elmúlt két hétben az elszigetelődés, de ma húsz percet kellett vitatkoznom az étel házhoz szállítóval az ajtóban. Egészségesnek tűnt, nem köhögött. De mit tudom én, hogy fertőzött-e. És már nem tudom, mi a valóság, hogy kerülni kell mindenkit, nemcsak a betegeket.

2020. márc. 26. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Igen, pont ez a neheze, hogy tünetmentesen is fertőz.
2020. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos igen. Ha 2 méternél közelebb volt és beszélt akkor számtalan nagyméretű csepp és kilégzett aerosol is átjuthatott.


Ha fertőzött volt akkor elkaphattad.


Ezért kell FFP3 maszkban és védőszemüvegben, kesztyűben átvenni az ételt. Letetetni az ajtóban és mindent átfertőtleníteni ethanollal.

2020. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kint voltunk az udvaron, és tartottuk a távolságot. Tehát szabad levegőn voltunk. Na de mindegy is, akkor nekem kampó.
2020. márc. 26. 17:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem kampó 😃 dehogy.


Csak ha netén fertőzött volt és szerencsétlenül jártál akkornmegeshet ez ilyen.

2020. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tele van a tököm az egésszel, olyan mintha egy katasztrófa filmben élnénk. Végülis a Pintér Sándor végigmarkolászta egy egész marokkói fertőzött delegáció kezét, és megúszta, akkor nekem is van esélyem?
2020. márc. 26. 17:43
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen van.
2020. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Valóban érdekes ennek a vírusnak a viselkedése. Pintér Sándor 70+ életkorú kontaktba kerül fertőzött, de tünetmentes vírusgazdával, aztán, ha igaz(!), nem lett fertőzött.

A másik Angela Merkel 60+ korú, az orvosa fertőz, kap tőle injekciót, és valóban nem ugrott rá vírus. Róla látni friss fotókat munka közben.

2020. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 Mi ezen az érdekes?


Hivatalos adat: R0 2.3


Avagy átlag minden ember 2.3 embernek adja tovább. Még ha 30 emberrel találkozol is, akkor is.


Ha találkozol, akkor fertőzöttnek kell lennie. Ha lappangó akkor is sok vírusnak kell lennie a kilégzésben. Ezt be kell szívnia a másiknak, vagy benyelnie kézről.


Itt még ha százmillió partikula is van, azoknak el kell jutnia a helyére. Sodródnia... Kötődni a receptorhoz, és ott fertőzni.

2020. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ebben van egy mondat:

"A tanulmány szerint egyébként a betegek leginkább akkor fertőznek, ha már megjelentek a tünetek."


Ami számomra megnyugtató.

2020. márc. 26. 18:20
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
#9 Az, hogy leginkább akkor fertőz, ha tünetei vannak az illetőnek, semmitmondó állítás. Lehet, hogy egy pár perces beszélgetés alatt 20% esélyed van elkapni, ha tünetei vannak, és 19%, ha nincsenek tünetei. Tehát ne vonj le messzemenő következtetéseket ilyen kijelentésekből.
2020. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!