Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Papírt hogyan lehet fertőtlení...

Papírt hogyan lehet fertőtleníteni? Kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

Valaki itt hagyott néhány papírlapot és egy füzetet átnézésre, ő írt ezekre. Eleve nem is akartam nagyon, hogy elhozza és találkozzunk, de ő nagyon akarta. Most ott van a szinte üresen álló irodában az a néhány papír, ahonnan el kell hoznom.

Vagy ilyenből ne csináljak ügyet? Elég tényleg a kézmosás, kilincsek, stb. fertőtlenítése és mással nem kell foglalkozni?



2020. márc. 27. 00:40
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Egyrészt azért nem valószínű, hogy attól lenne a gondod, de azért elővigyázatosságból pár napig hagyhatod a helyén. Ha befújod fertőtlenítővel, azért esélyes, hogy foltos lesz.
2020. márc. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Tedd ki a napra pár napra, az a legtutibb fertőtlenítőszer :) Ha ennyire félsz tőle akkor ne fogd meg kézzel csak kesztyűvel. Tedd be egy mappába és abban szállítsd le.
2020. márc. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Úristen... és mégitt adják a tanácsokat, hogy hogy fertőtlenítse le a papírlapot...
2020. márc. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Talán mi lenne ha megmosná a kezét utána???? Gondolom ha megfogod a buszon a kapaszkodót, akkor sem azt fertőtleníted le, hanem a kezedet... JÉZUS GYERE LE.
2020. márc. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tedd be mikróba 5 percre😂



(Amúgy ne)

2020. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Csicsky ***** válasza:
100%

Ha már arról van szó, hogy a papírt mindenáron fertőtleníteni, akkor a bankjegyeket úgy fertőtlenítik, ill. tervezik fertőtleníteni, hogy felmelegítik 160-170 fokra. Erről itt írnak:

[link]

Akkor, gondolom, más papírtermék esetében is használható ilyesféle megoldás, pl. kivasaljuk a forró vasalóval (csak meg ne égessük).

2020. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kartonpapíron vizsgálták a vírus megmaradási idejét, az 24 óra volt. Tehát ha egy napig pihenteted, akkor már nem lesz rajta.

(műanyagnál ez 2-3 nap is lehet).

És persze kézmosás, kézmosás, kézmosás.

2020. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

Nevetségesen értelmetlen ez:)

aki egy papírlapról ami egy napja ott vna hagyva az irodában elkapja a koronavírust, az kajak meg is érdemli...

2020. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb egymilliószor nagyobb mennyiségű vírussal találkozol még egyáltalán benyitsz abba a nyomorult irodába, ahhoz képest ami egy papírlapon, amire ÍRTAK, megmarad... vicc
2020. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Túl sok a rizsa. A válaszolók fele csak szörnyülködik, de le nem írná a kérdésre a pontos választ.

Én csak feltettem egy kérdést. Lehet, hogy iszonyat nagy hülyeség a kérdés, de nem tudhat mindenki mindent, lehet rá konkrétan és szörnyülködés nélkül is válaszolni.

Azért kérdeztem amúgy, mert akitől a papírt kaptam, nem igazán veszi komolyan az egészet. Úgy gondolta, hogy a következő hetekben is lazán találkozgatok vele a kis csipcsup ügyei miatt. Pedig épp a személyes találkozásokat kellene minimalizálni és lehetőleg otthon maradni.

2020. márc. 28. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!