Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Utcára minek vesznek fel az...

Utcára minek vesznek fel az emberek maszkot?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom nem értem az embereket. Szerintem 1000x elmondták hogy a sima maszk nem véd a megfertőzéstől, és csak pár órán keresztül használható. Ennek ellenére sokan felveszik pl az utcára ahol nincs ember a közelébe. Meg sokan igazgatják a maszkot a koszos kezükkel, ha meg már órákon keresztül rajta van átnedvesedik és a kézzel rávitt esetleges vírus beviszi a szervezetébe. Meg letolják az állukra. Ezzel szerintem inkább növelik a fertőzés esélyét.

A másik meg a kesztyű. Nem gondolnak bele abba az emberek hogy az egy dolog hogy kesztyűt vesz, de ha elmegy vásárolni, megfogja a bevásárló kocsit amin mondjuk rajta van a vírus, és azzal a kézzel összefogdossa azokat a dolgokat amiket meg akar venni, majd a pénztárnál hozzá ér a pénztárcájához a kesztyűs kezével. Plusz esetleg még a ruhájához, telefonjához. Aztán kimegy az üzletből, leveszi a kesztyűt és kidobja. Gondolja hogy ezzel jól megvédte magát. De ahogy haza ér, és kipakolja a vásárolt dolgokat akkor ott lehet rajta a vírus. Hiába volt rajta kesztyű, attól még hazavihette a vírus, arról nem is beszélve hogy sokat le sem veszik a kesztyűt, és úgy ül be az autóba, és fogdos össze mindent.


Szerintetek igazam van? Annyit gondolkozom ezen hogy sokat azt hiszik hogy a kesztyűvel megvédik magukat. Nem gondolnak abba bele hogy ennek nincs sok értelme.

Szerintem vásárláshoz semmi értelme a kesztyűnek amiatt mert a termékekre megfogásával átvihette a vírust. De pl buszon ott igen ha nem nyúl vele a kapaszkodón kívül semmihez. És amikor leszáll akkor kidobja.

Nektek mi erről a véleményetek, én vagyok a hülye vagy mások nem gondolnak abba bele hogy mit csinálnak?


2020. márc. 27. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

A kesztyűvel nagyjából egyetértek, de a maszk nem ér semmit marhaságot csak a hazai propaganda mondja. Nyilván nem mondhatják azt, hogy mindenki hordja, amikor sehol nem lehet kapni.


Az utcai viselének pedig az lehet az egyik oka, hogy otthon kényelmesebb felvenni, mint az utcán mielőtt belépsz valahova.

2020. márc. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Mert ha pl van valaki akinek vannak tünetei, és nem akar megfertőzni másokat, akkor felveszi. Tudod nem mindenki magára gondol csak.
2020. márc. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

A legveszélyesebb ha csak a bolt előtt veszed fel, aztán meg kimész és fertőzött kézzel leveszed majd zsebrerakod és a lépcsőházban felveszed újra.


...

Otthon indulás előtt fel, és végig rajtad van, majd leveszed és fertőzö anyagként kezeled.


FFP3-at főleg...

2020. márc. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Én azt szoktam nevetni, hogy mifelénk az autóba vezetés közben 80% emberen látok maszkot, de az utcán vagy a boltokban meg szinte senkin. 🤔
2020. márc. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem véletlenül azok az országok vették fel sikeresen a küzdelmet a vírus ellen, akiknek kötelező a maszk. Felismerték, hogy a tünetmentes hordozók a fertőzések fő okozói.


Senki nem állította azt, hogy a sebészi maszk megvéd téged bármitől is. A maszknak az a célja, hogy te ne köpködd össze azt a környezetet, ahol megfordulsz. Összeprüszkölöd a kilincseket, kapaszkodókat. Aztán lehet, hogy akkor épp ott nincs ember, de majd jön egy másik ember, aki nagyon szépen beletenyerel a mocskodba és megfertőződik.


Mondjuk kicsit fárasztó naponta ezredjére leírni, dehát ez van, amikor az embereknek hiányzik a kollektív gondolkodás a fejükből. Le van szarva, hogy te személy szerint megfertőződsz, világos? Arra ott a kézmosás és távolságtartás. A maszkoknak az a lényege, hogy te ne add tovább másik 20 embernek a nyavalyáidat.

2020. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert 80%-al csökken annak az esélye, hogy elkapom a COVID-19-et

[link]

2020. márc. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Állítólag azért, mert nem akarnak fertőzni. A gyakorlatban pedig mindenki félti a tyúkszaros kis életét, mert hiteles tájékozódás helyett beszopják a 444, és a többi clickbait szar rémhíreit.


A kedvenceim:

- A pár egyik tagján van, a másikon nincs - A COVID otthon nem támad

- Csak a száj/csak az orr elfedése - A COVID-nak mind a két lyuk kell egyszerre, mint egy jó gangbang

- Rajta van, de cigizéshez leveszi - Köztudott, hogy a dohányzás a legjobb módja megelőzni ezt a szart

- Rajta van, de beszélget, és leveszi - A COVID 1 méterről beszélgetés közben nem terjed



Jelzés, a kötőjel utáni részek iróniát tartalmaznak, ne járjon el senki aszerint.

2020. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Na figyelj ezert :

Megyek az utcan es a sok paraszt maszk nelkul jon szemben vagy mogottem blablabla es maszk nelkul ott frocsognek, kiabalnak a telefonjukba, kohognek, tusszentenek a tavaszi szeltol es en meg megyek bele a kopetfelhojukbe. Ok. Neked ez biztis nem eletszeru, de sajnos nalunk szuk a jarda nem tudom mindig kikerulni oket. Igy marad fonn a maszk, ha latom nagyobb forgalom.

Mert maszk igenis ved teged tolem engem meg toled. Ugye nem tudhatod, hogy ki egeszeges ki nem. Sokan tunetmentesek, de attol meg szoktak kohinteni, tusszenteni...szajukhoz oreukhoz nyulni aztan mashova, anit te vagy en megfogunk majd az arcunkhoz nyulunk



Es itt jon folytatas: maszk ved, ha nem nyulsz be ala. Ha kizarooag lefertotlenitett kezzel fogod meg teszed fol es veszed le. Minimum attol ved, hogy legalabb a szadhoz, orrodhoz ne nyulj koszlott kezzel, ne vidd be a virust. Nincs 100%os vedelem. De en orulok a 70%osnak is.

Kesztyu: bolt vagy tomegkozlekedes elott kesztyu fol (steril vagy uj gumikesztyu vagy sima kotott kesztyű) vasarlas aztan bolt elhagyas. Ha van otthon dogivel kesztyud akkor kidobod. Ha nincs akkor ugyesen vagy abban hazamesz es otthon kotottkesztyut egybol mosogeopbe, gumi es vekony gumikesztuben meg mintha kezet mosnal jo alaposan. Majd leveszed elteszed valahova szaradni. Majd egy het mulva remelve nem naponta ketszer mesz vasarolni fooveheted. (Legyunk oszintek ha a kezunknek elegendo a 20 masodperces melegvizes szappanos alapos kezmosas, akkor a gumikesztunek is eleg.)

Amit megveszel abbop ami nem.igenyel hutest azt szatyrostul taskastol ledobod a kamraba, spajzba vagy valami kevesse frekventalt helyre es 2 napra elfelejted. Amivel nem tudsz igy eljarni pl joghurt, tej, felvagott.. beteszed a hutobe.

Es itt megint jon a tetvey higienia (amit nem most kellene megtanulnunk, hanem remelhetoleg anyaink megtettek gyerekkorunkban).

Eves elott vagy mielitt etelhez nyulok kezet mosok. Eves utan, fozes utan, es most kivetelesen pl egy tejfolospohar felbontasa utan is kezet mosok (vagy hagyom a hutoben 2 napig es nem nyulok hozza). A tejfolospoharba kanalat teszek es azzal szedek. Remelve a kanalat nem frissiben vettem a kinaiban es elmostam...:-)


Az eredeti kerdesedre visszaterve. Amiert mindenkinek maszkot akar csak egy szovetdqrabot gumival az utcan is a szaja ele kellene rakni, mert sose tudhatod nem vagy e fertozott...es azt se mikor futsz bele valakibe, aki tul kozel jon el hozzad vagy bar elotted 10 meterre megy, de egy jofelet tusszent es felole fuj a szel. Nem tudom mentel e bele dohanyos fustfelhojebe vagy erezted meg az utca tuloldalarol, hogy cigizik valaki..na a kifujt fustben bizony a tudejebol szajabol orrabol kifujt mikorvaladekcseppek is bennevannak. Egeszsegedre.

2020. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Ez meg mindig egy nátha, nem Ebola, és nem is kell úgy viselkedni, mintha Ebola lenne.


Oda kellene adni a nem felhasznált maszkokat a tényleg rászorulóknak. Időseknek, kórházi dolgozóknak, akkor lenne értelme. De itthon mindenki annyira tudatlan, hogy azt hiszi, h ő ebbe a náthába fog belehalni. Hát gratulálok!

2020. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Azért veszik fel mert az ad nekik egy hamis biztonságérzetet.
2020. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!