Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Utcára minek vesznek fel az...

Utcára minek vesznek fel az emberek maszkot?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom nem értem az embereket. Szerintem 1000x elmondták hogy a sima maszk nem véd a megfertőzéstől, és csak pár órán keresztül használható. Ennek ellenére sokan felveszik pl az utcára ahol nincs ember a közelébe. Meg sokan igazgatják a maszkot a koszos kezükkel, ha meg már órákon keresztül rajta van átnedvesedik és a kézzel rávitt esetleges vírus beviszi a szervezetébe. Meg letolják az állukra. Ezzel szerintem inkább növelik a fertőzés esélyét.

A másik meg a kesztyű. Nem gondolnak bele abba az emberek hogy az egy dolog hogy kesztyűt vesz, de ha elmegy vásárolni, megfogja a bevásárló kocsit amin mondjuk rajta van a vírus, és azzal a kézzel összefogdossa azokat a dolgokat amiket meg akar venni, majd a pénztárnál hozzá ér a pénztárcájához a kesztyűs kezével. Plusz esetleg még a ruhájához, telefonjához. Aztán kimegy az üzletből, leveszi a kesztyűt és kidobja. Gondolja hogy ezzel jól megvédte magát. De ahogy haza ér, és kipakolja a vásárolt dolgokat akkor ott lehet rajta a vírus. Hiába volt rajta kesztyű, attól még hazavihette a vírus, arról nem is beszélve hogy sokat le sem veszik a kesztyűt, és úgy ül be az autóba, és fogdos össze mindent.


Szerintetek igazam van? Annyit gondolkozom ezen hogy sokat azt hiszik hogy a kesztyűvel megvédik magukat. Nem gondolnak abba bele hogy ennek nincs sok értelme.

Szerintem vásárláshoz semmi értelme a kesztyűnek amiatt mert a termékekre megfogásával átvihette a vírust. De pl buszon ott igen ha nem nyúl vele a kapaszkodón kívül semmihez. És amikor leszáll akkor kidobja.

Nektek mi erről a véleményetek, én vagyok a hülye vagy mások nem gondolnak abba bele hogy mit csinálnak?


2020. márc. 27. 22:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Komolyan ti még mindig azt hiszitek hogy ez egy nátha? Hát nagyon nem. Szerintetek ha ez csak egy nátha akkor miért van félmillió fertőzöttből huszonvalahányezer halott? Nem ez nem egy nátha, nem is volt nem is lesz. De nyugodtan ha ennyire ragazkodtok hogy ez egy nátha, menjetek ki az utcára meg a plázába ha ennyire nem gondolkodtok, nyugodtam szavazzatok le, de én így gondolom. további szép napot.
2020. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%
Mert hülyék és beszopatták velük, hogy pánikolni kell.
2020. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
41%
#11: Ezeknek a halottaknak a statisztikák szerint 99,2%-a olyan betegségben szenvedett, ami amúgy is halálos volt. Namármost ha ezek az emberek vírusfertőzöttek voltak, akkor rá lehet fogni, hogy a vírusban haltak meg. Holott nem.
2020. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
41%
És az a 99,2 csak az igazolt fertozottekre igaz. Egy igazolt rá jut 10-15 tünetmentes. Influenza alatt van a halálozás a valóságban.
2020. márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ostoba idióta, aki szerint ez egy nátha és kevésbé veszélyes, mint az influenza! Ezek a szerencsétlen állatok nézzenek már szét, hogy mi van a világban! Szánalmas!!!
2020. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!