Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kijárási korlátozás alatt...

Koch Sándor kérdése:

A kijárási korlátozás alatt kik vásárolhatnak az élelmiszer üzletekben reggel 9-ig? A 65 év fölöttiek 9-12 között, a fiatalabbak ez után.

Figyelt kérdés

2020. márc. 28. 07:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
9-12 között a hatvanöt év felettiek, az ezen kívül eső időben meg a többiek. Tényleg ilyen nehéz felfogni?
2020. márc. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

És ha elveszett a személyim egyik időpontban se vásárolhatok?

okmányiroda zárva

2020. márc. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves hangvételű válasz! Igazán köszönet érte....
2020. márc. 28. 07:38
 4/16 anonim ***** válasza:
5%

Az én értelmezésemben bárki, 65 felettiek is vasárolhatnak 9 előtt.

Ezt írja a Magyar közlöny : Az élelmiszerüzletekben, drogériákban, a piacokon és a gyógyszertárakban kizárólag 65 év felettiek vásárolhatnak 9 és 12 óra között.

-Viszont a médiában sok helyen azt harsogják, meg üzleteknél is sok helyen az van kiírva, 65 felettiek csak 9-12 ig, de én a közlönyben nem látok ilyen szabályt, szóval tényleg valami zavar van.

2020. márc. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

4, nem tudom, milyen közlönyt olvasol, de nem azt írja, amit írsz.


Saját és családja érdekében a  65. életévét betöltött személy az  élelmiszerüzletet, drogériát, piacot vagy gyógyszertárat 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja.


Szó szt ez a rendelet.

2020. márc. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi most jöttünk haza a boltból és a boltos konkrétan kiküldte a 65 éves ismerőst(aki éjszakai műszakból jött haza), hogy menjen mert komoly büntetés jár nekik ha 9 óra előtt beengedi.Szóval 9 előtt és 12 után csak a 65 alattiak vásárolhatnak.

vicc mi? Csak 9-12 között vásárolhat, de melózni eljárhat...

2020. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

5-ös, szó szerint masoltam be, a gov. Tajékoztatási oldalra rakták ki a közlönyt, az lehet hogy nem az eredeti szöveget, de arról nem én tehetek, ha elírták.

[link]

2020. márc. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Komoly szövegértési bajok vannak némelyeknél. Elég szomorú.
2020. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Az én értelmezésemben bárki, 65 felettiek is vasárolhatnak 9 előtt."


Nagy tévedés, tegnap voltam gyógyszertárban, ott ki volt írva, hogy 9-12 között csak és kizárólag 65 év felettieket szolgálnak ki, ezen időpontok előtt és után TILOS bemenniük, ha mégis, elküldik őket. Miért olyan nehéz megérteni? A városunk honlapján azt is leírták, hogy a városi piacra is csak 65 év felettiek mehetnek 9-12 között, csak két bejárat lesz nyitva és mindegyiknél ellenőrizni fogják a bemenni szándékozók életkorát. Aki tehát személyi nélkül megy nem fogják beengedni (kivéve talán azokat, akik ránézésre is elmúltak 65 évesek).

2020. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba, a közlöny valóban egyértelműen fogalmaz, de a szintén hivatalos kormány oldalon, amit belinkeltem és a közlönyre hivatkozik, mást írnak. 8-as voltam.
2020. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!