Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet elfogadni a halált?

Hogy lehet elfogadni a halált?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akik hozzám hasonlóan halálraítéltek, hogyan dolgozzátok fel, hogy vége? Szégyellem, de harag van bennem azok iránt, akik túl fogják élni, düh, amiért én nem fogom és félelem a szenvedéstől. A halált megelőző szenvedéstől jobban félek, mint a haláltól. Az már megváltás lesz, vége lesz a szenvedésnek. Hogy tudnám elfogadni, hogy már soha nem valósul meg mindaz, amit elterveztem, el kell válnom a szeretteimtől és nekem már semmit nem tartogat az élet. Valahol mindig sejtettem, hogy nem fogok megöregedni, de most nagyon nehéz. Tudom, hogy természetes, hogy az ember fél, de én nem szeretnék haraggal a szívemben meghalni. Remélem valaki tud segíteni,hogy ne gyűlöljem azokat, akik nálam szerencsésebbek. Kérem, csak azok írjanak, akik segítő szándékkal teszik. Köszönöm.
2020. márc. 28. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért lennél "halálraítélt"????

Másrészt a halál az élet része, ez a természetes, nekem eszembe sem jutna emiatt problémázni.

Szerintem neked sürösen pszichológusra lenne szükséged, mert rettentö betegesen gondolkodsz és fordítva állsz a témához!

2020. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Jaj istenem, fordulj szakemberhez!
2020. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért, mert olyan alapbetegségem van, amivel nem élem túl a fertőzést. Emellett egy műtétből lábadozom és erős középkorú vagyok. Tudom, hogy sokan még eddig sem élnek. Segítő válaszok reményében írtam ki a kérdést.
2020. márc. 28. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egyáltalán nem kell még temetned magad, de el kell fogadnod, hogy ami rád vár, az elrendeltetett.

Akár jó, akár nem.

.....és biztosan tudod, hogy mi a jó?


Mindenképp meg kell békélned a helyzettel.

Meg kell tanulnunk elengedni a felesleges, értelmetlen vágyakat.


És ez - valaki minél fiatalabb- annál nehezebb.:(


Most mindannyiunknak megadatott, hogy megpróbáljuk helyrehozni a félresiklott emberi kapcsolatainkat. Hogy megpróbáljuk hibáinkat kijavítani.

Hogy, amíg tudunk, adjunk.

Nem mindenkinek adatik meg.


Csak zárójelben:

Annyi nyomor van az életben, hogy biztos ez a legrosszabb verzió?

2020. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem biztos, hogy elkapod.

2. NINCS olyan, alapbetegség, ami mellett semmi esélyed.

Ne légy már ennyire borúlátó, a stressz csak árt.

2020. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj ne mártírkodj már.


Még a 80+-os korosztályban is durván 80%-os a túlélési arány.


Ahelyett, hogy temeted magad inkább nézz utána a dolgoknak.

2020. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!