Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A szklerózis multiplex halálho...

A szklerózis multiplex halálhoz vezet? Mennyi idő alatt átlagosan? Mi fogja a halált közvetlenül okozni (tudom hogy sok tünete van, ezért elég ha valaki aki ért hozzá a legáltalánosabbakat leírja) A genetikai hajlandóságon kívül mik okozhatják még?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2010. júl. 25. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
10 éven belül eléri a légzőizmokat és akkor megmurdel az illető
2010. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
2010. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
ugyan ezt nem kérdezted, de azért múlik az akaraton is, és h felmérd,mire vagy képes a betegséged miatt.
2010. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

képzeld megnéztem a wikin, de pont ezekre nincs egyértelmű világos válasz az oldalon, és a sulinetesen sem, szóval gondoltam egyszerűbb itt megkérdezni ezeket

de köszi

2010. júl. 25. 14:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy autoimmun betegség, tehát bárkinél kialakulhat, olyannál is, akinek a családjában nem vot ilyen, tehát genetikailag nem örökölte.

Nem feltétlenül vezet halálhoz, akár közel normális életet is lehet vele élni, ez attól függ kinél hogy jön ki. Vannak rosszabb periódusok és van amikor hirtelen javul, sőt, van akinek egy bizonyos pontnál nem romlik tovább.

Ez egy nagyon szélsőséges betegség, rosszabb napokon pl van olyan, aki tolókocsiba kényszerül, de ugyanez az ember a jobb napokon akár teljesen normálisan is tudhat járni.

Teljesen váletlenszerű az is, hogy milye szerveket érint a betegség, ezért van az, hogy akár tök normális életet is élhetsz, de az is lehet, hogy lebénulsz.

Én úgy tudom, hogy közvetlenül halált nem okoz, inkább egy esetleges romlás okozhat súlyos lelki összeomlást, depressziót, ami öngyilkossághoz vezethet.


De itt vagy egy kiváló írás a témával kapcsolatban:

[link]


És egy kiváló oldal:

[link]

2010. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon jo valaszt adtal, koszonom :)
2010. júl. 31. 23:24
 7/8 anonim válasza:
47%
A kérdés kedvéért JOBBAN utánaolvastam a világon az összes ilyen betegnek 1%-a hal meg ( de ez nagyon ritka, és a legsúlyosabb)
2010. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem önmagában az SM okoz halált.

Anna következményei (kevésbé jellemző talán a légzőizmok problémája, inkább a húgyúti fertőzések az, ami elvihet bárkit - akár egy SM következményeként is).

Utóbbiról olvastam, hogy "legjellemzőbb".

2015. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!