Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez így jó dolog? Nem terjed...

Ez így jó dolog? Nem terjed jobban a korona?

Figyelt kérdés

Debrecenben a város szélén a nyugati irányban van egy nagy ipari terület. Egymás mellett van kb 8 gyár. Mindenhol van délutános műszak is és este 10-kor tömegek állnak a buszmegállóban. Tegnap este a 146-os jelzésű buszon ami csuklós volt, volt akkora tömeg, hogy az emberek állva is majdnem összenyomták egymást. A sofőr már volt olyan megálló, hogy kiszólt, hogy nem tudnak jönni, mert nem fér fel senki. Tessék két méteses távolság....


Ilyenkor nem terjed gyosrabban a vírus?


Szerintem igen, de arra gondolok, hogy nagy szerencse, ha a buszon összenyomuló műszakból hazajáró emberben egyikben sem volt korona.



2020. márc. 31. 20:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem jó dolog. 4 buszt kéne indítani egy helyett, de nincs annyi busz.
2020. márc. 31. 20:28
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Akkor ez van, valószínűleg egyébként már mind túl vagytok rajta tünetmentesen
2020. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Hamarosan gócpont lehet...


Becslések szerint mondjuk 4000 főből ha megfertőződik 1000 akkor 900 tünetmentes.


Kb

100 beteg lesz, abból 60 megússza enyhe tünetekkel és kórházba kerül 40, ebből 20 lélegeztetőre kerül, és 10 meghal.


Összesen volt 1000 betegegünk és abból 10 halott.


Ez csak játék a számokkal, de a durván sokat tesztelt országokban kb ezek a számok jönnek ki...

2020. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
2020. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez elég nagy szívás. Én ma egyedül utaztam a buszon, ilyen sem volt még..:)
2020. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

#4 Ez egy idióta... ennyi tudománytalan marhaságot.


Rég le kellett volna csukni ezt az embert.

2020. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, hogy nem volt senki fertőzött. Ez ragyogó módja a terjesztésnek. De ha én elmegyek egyedül bringázni a természetbe, én vagyok a felelőtlen a facebook huszárok szerint. :)
2020. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!