Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vitamin szedése után mindig...

Vitamin szedése után mindig beteg leszek (megfázás). Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Multivitamint szedek most, de C vitamin szedése után is ezt tapasztaltam.

Amikor elkezdődött a vírus, akkor abbahagytam a vitaminok szedését emiatt. Most újra elkezdtem, és 2 nap szedése után taknyom-nyálom egyben van, megint megfáztam. Lehet összefüggés a kettő között? Túl sokszor fordult már elő, hogy a véletlen egybeesésre gondoljak.


2020. ápr. 2. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Erre semmi tudományos bizonyíték nincsen, de akár túlzott immunreakció is lehet.


Egyes autoimmun betegségekben pl aki felerősíti az immunrendszerét, annak fellángol a betegsége is.

2020. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én sose szedek vitaminokat ilyen tabletta formájában és érdekes módon sose vagyok beteg.
2020. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm nála ugyanez a helyzet, amint elkezd vitamint szedni lebetegszik
2020. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Pedig csak c vitamint szedtem. Többször is megtörtént. Azóta inkább nem szedek.
2020. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Páromnak ugyanez van, de csak ha B vitamint szed.

Bocsi, választ nem tudok, de ahogy elnézem, nem vagy(tok) egyedül... Ha valaki tudja az okát, engem is érdekelne.

2020. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Gyanús a fokozott immunreakció akkor.


Gondoljunk bele, alapból az ember orrában 200 féle corona, és adenoasszociált vírus élhet.


Ezek alapból ott vannak az orrjáratban. Akkor szaporodnak fel, ha az immunrendszer pl télen meggyengül az érzékeny nyálkahártya miatt.


...

De!

Adott esetben pl a H1N1 és a spanyolnátha esetében azért haltak meg fiatalok sokan, mert az immunrendszerük túl erős immunválaszt adott. Lényegében a saját immunrendszer támadta meg a tüdősejteket.


A COVID esetén ritka de néhány esetben ez megtörténik, ilyenkor immunszupresszánsokat, szteroidokat adnak a tűdőgyulladás ellen, amit már maga az immunrendszer támadása okoz. Túlzott reakcióként.


Ezt immunológusok is írták...


...

Tehát könnyen lehet hogy túlpöröghet a rendszer és fokozott immunválasz alakul ki egyszerű náthavírusrs is, vagy bakteriális fertőzésre ami amúgy eddig is ott volt.

2020. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Folyt köv:

Ilyen esetben két dolog lehetséges:

1. Véletlen, és megerősítési torzítás. Csak az agyad kapcsolja össze és direkt figyelsz rá.


2. Valóban túlműködő immunrendszer.


Utöbbi esetben nem éri meg szedni. Elegendő a sok gyümölcs, zöldség és kiegyensúlyozott táplálkozás. Teljesen felesleges még mesterségesen nyomatni.

2020. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanaz az oka, mint a homeopátiának. Nincs összefüggés a kettő esemény között, csak bemagyarázzátok magatoknak.


A vitaminok ugyanolyan tápanyagok, mint a szénhidrátok vagy a fehérjék, csak sokkal kevesebb kell belőle. Nem gyógyszer! Mikrotápanyag. Ha a pánik miatt elkezditek szedni "2 napig" (2 óráig, az első pisilésnél ürül is a felesleg a szervezetből), utána a pánik elmúltával le is rakjátok, akkor annak az égvilágon semmi értelme nincs. Egész életedben elhízott voltál, láncdohányos voltál, alkoholista voltál, ideges voltál, nem sportoltál, szívtad a városi szmogot, nem figyeltél a táplálkozásra, akkor szerinted mit ér a 2 alkalommal beszedett vitamin? Főleg úgy, hogy nem is figyelsz még ezalatt se saját magadra, így aztán végképp nem ér semmit. Az elmúlt 50 év hanyag életviteledet nem tudod ilyen rövid idő alatt helyrehozni.


Össze kell állítani az étrendet, át kell alakítani a teljes életviteledet, és el kell takarodni sportolni. Aztán ha a kialakított rutinnak szüksége van még egy kis boostra, akkor lehet mellé szedni tápkiegeket, de az alapok nélkül semmilyen csodaszer nem fog használni, akármennyire is várjátok a csodát 10 forintos tablettáktól.

2020. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Vannak olyan vitaminok/táplálékkiegészítők... stb., amiket szezonálisan jobb szedni, és van, amit folyamatosan. A C vitamin az utóbbiba tartozik, ráadásul a szervezet nem raktározza, túladagolása vesekövet okoz, ha csak hébe-hóba szeded, adtál a szarnak egy pofont.
2020. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Ja, ha már C-vitamin akkor totál felesleges betolni 1-2 grammot.


Inkább elnyújtott felszívódású.

2020. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!