Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek most a hosszúhétvé...

Szerintetek most a hosszúhétvégén hányan fognak rokonlátogatni, locsolni és húsvétozni a COVID-19 járvány idején?

Figyelt kérdés
Most hogy nem lett kijárási tilalom, pl ti el fogtok menni rokonlátogatni, meginni egy fröccsöt a papa pincéjében... körbejárni meglocsolni a lányokat, anyákat, nagyikat? Stb.

#tojás #húsvét #magyar virtus #koronavírus #festettojás #zombijézus
2020. ápr. 9. 19:02
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
27%

Miért munkahelyen 2 méterre vagyok tőlük,nem hanem 40-50cm re mert úgy van kialakítva a munkavégzés helye .... Vagy munkahelyen nem egy mosdót WC-t használunk ? Túl van gondolva.

A buszon is el kaphatom aztán nem befolyásolhaton előtte egy megállóval ki szállt le...és fogom meg utána a fogót vagy ülök le.

2020. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
36%

WOW


Ha tenyleg azt gondolod, hogy 300 ember osszezarva egy munkahelyen, vagy 20-40 perc egy buszon/metron biztonsagosabb, mint egy rokonlatogatas, ahol egyikunk se jart el otthonrol mar hetek ota, akkor ehhez nincs mit hozzatennem.

2020. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%

Amugy nem tudom, hogy neked milyen rokonaid vannak, az enyemek nem szarjak ossze a wc-t, tudjak, hogy a domestos mire valo, es mindannyiunknak van kesztyuje es maszkja is. Meg egy nagy udvar, ahol szet tudunk ulni.


Annyira erdekes, hogy Angliabol jottem haza 6 ev utan, es egy ideje mar azon gondolkodtam, hogy hianyzik a jozan paraszti esz, ami a magyarok sajatossaga volt.

De tevedtem. Az mar a mult. :(

2020. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
27%

22

Nem gondoltam azt de ha már dolgozni muszáj menni 300ember közé akkor doszt mindegy az a plusz 2 fő akit meglátogatok,és igen itthon nagyobb a higiénia mint a gyarban azért ,más 3 ember után takarítani mint többszáz.

2020. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
48%

#24,

bocs, a kerdezonek irtam, nem neked.

Veled egyetertek!

2020. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Bocsi akkor én értettem félre.
2020. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
37%

"Azért az elég vicces, hogy műkörmöshöz meg fodrászhoz el lehet menni, mert az HALASZTHATATLAN"


Ez valóban nevetséges, viszont megteheted, hogy nem mész el ide SE. Sokan közülük egyébként önként bezártak a saját és családjuk biztonsága érdekében (nagyon helyesen), hiába lehetnének nyitva.

Amúgy gondolkodni kellene; a rendelet arról szól, hogy az érintkezéseket MINIMALIZÁLJUK, nem arról, hogy teljesen megszüntetjük.

Nyilván nem tudod kikerülni, hogy buszon, munkában érintkezz emberekkel, de arról dönthetsz, hogy az esetleges fertőzést, amit ennek során szerzel, hányfelé adod utána tovább.

Amiért a rendelet született, az nem az, hogy ne legyen fertőzés, (mert ez elérhetetlen), hanem hogy ne mindenki EGYSZERRE fertőződjön, ami hazavágná az egészségügyet.

2020. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
50%

" de ha már dolgozni muszáj menni 300ember közé akkor doszt mindegy az a plusz 2 fő"


Ja, mindenkinek csak plusz két fő... gondolkodjon így csak 500 000 ember, az máris másfél millió felesleges érintkezés, többezernyi potenciális fertőzöttel, akik lélegeztetőgépen végzik, leterhelve az egészségügyet.

Neked meg, ha bármi más gondod van, nem lesz orvos, aki foglalkozzon veled, mert a vírusossal kell foglalkoznia, vagy mert ők maguk is megbetegszenek.

2020. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
"viszont megteheted, hogy nem mész el ide SE" - hét nyilván nem megyek el. Csak megemlítettem. Amúgy nekem is home office van, heti egyszeri vásárláson kívül (amiből az anyámnak elviszem a részét) nem voltam kinn március eleje óta.
2020. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Munkába menni = vállalható kockázat


Rokonlátogatás = felesleges elkerülhető és qrvára értelmetlen kockázat.


Ott a skype, nem igaz nem bírjátok ki.

Kijárási tilalom kellett volna és 500 ezres büntetés, fejenként minden autóban ülőre.

2020. ápr. 10. 17:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!