Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most tényleg mindenki megeszi,...

Most tényleg mindenki megeszi, hogy a koronavírust elkapott krónikis betegek, idősek nem a vírus okozta COVID 19 betegségben, hanem az "alapbetegsegukben" halnak meg?

Figyelt kérdés

Reszvetem az osszes eddigi halott hozzatartozojanak. Melysegesen sajnalom, hogy minden nap elhangzik nem a virustol halnak meg, hanem a magas vernyomasuktol, az anyagcserebetegseguktol meg hat mar ugyiw olyan oregek voltak.

Atlag embereknel ez ugy jon le es akarkivel beszelgetek azt mondjak, de hat ezek ugyis meghaltak volna. Csak kicsit raesegitett a virus, de nem a virustol haltak meg.

Ez annyira szornyu szerintem. Ugyanezt mondjak azoknak is, akik bakterialis tudogyulladasban, vermergezesben, hepatitisben vagy inluenzaban, korhazban osszeszedett MRSA fertozestol halnak meg. Hogy tisztel uram az edesanyja bar elkapott nalunk egy bacit es az tudogyulladast okozott es emiatt nagyon rossz allapotba kerult de meghalni a magas vernyomasa miatt halt meg.


A nagymamamnak 40 eve volt rosszindulatu daganata es jelenleg is van, de gyogyszerrel ket evtizede valtozatlan a daganat nagysaga. Most ha o elkapja a koronavirust akkor mar a kora miatt 90 biztosan meghalna a lelegeztetogepen, de en biztosan megrugdosnam, aki azt mondana nem a virus miatt halt meg, hanem a rosszindulatu daganattol.


2020. ápr. 10. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem azt mondják. Azt mondják, hogy akik már a vírus előtt is betegek voltak, nagyobb eséllyel halnak meg, mert halmozódnak a káros hatások. Meg azt mondják, hogy egy egészséges ember jó eséllyel túléli a fertőzést.
2020. ápr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Hol mondják ezt? Én mindenhol azt hallo, hogy a covid ölte meg őket, mert az alapból meglévő betegségükkel együtt felhalmozódva veszélyesebb.
2020. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

"a koronavírust elkapott krónikis betegek, idősek nem a vírus okozta COVID 19 betegségben, hanem az "alapbetegsegukben" halnak meg?"

Mégis , ki állít ilyent?

Neked értelmezési nehézséged akadt sajnos.

2020. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Engem az érdekel, vajon egy ostoba ember rakja fel ezt a végtelen buta kérdést egy kaptafára? Vagy sok buta ember.


Mindkettő lehetőség rossz 😃

2020. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Pedig tényleg vannak ilyenek, akik félreértik (vagy figyelmen kívül hagyják) az infókat, sarkítanak, és így kommentálják a haláleseteket. De egyrészt szerencsére nem ők vannak többségben (én legalábbis nem úgy látom), másrészt megmondóemberek és tudás nélkül okoskodók mindig is voltak, meg kell tanulni nem felvenni. Immár a tízmillió járványszakértő országa is vagyunk, ez van.
2020. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Felreertesne essek...kb. az osszes ismerosom azt mondja es ezt magabiztosan: akik meghaltak azok ugyis meghaltak volna, mert alapbol betegek voltak.

Es ok opertiv torzset neznek napi szinten. Termeszetesen jobb helyeken nem igy irjak es mondjak es az a jo.

En provokativnak is szantam kicsit a kerdesem. A temahoz nagyon is ertek es ezert vagyok en is kiakadva a sok buta emberen. Arra lettem volna kivancsi itt hany iylen emner valaszol. Es nagyon orulok, hogy ugy latszik csak az en kornyezetemben vannak a nagy felreerzelmezok...

2020. ápr. 10. 19:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A #4-es én írtam és bocsánatot kérek miatta. El se olvastam a kérdésed lényegében és pont az ellenkezőjét hittem... így teljesen egyetértek amúgy.


A laikusok szerintem nem értik mit jelent a többféle halálok, amit feltüntet(het)nek ilyenkor.

Én viszont az ellenkezőjét tapasztalom, lehet mondjuk szakmabeliség... de aki ért a tudományhoz minimális szinten az felfogja, hogy egy halál bekövetkezte jelen esetben nem egy dolog számlájára írható, viszont a COVID-19 triggereli azt. Így nyilvánvaló, hogy számtalan krónikus betegséggel (pl COPD) évtizedekig lehet élni, és hiába fenyegetett az ember a tüdőgyulladás ellen (pneumococcus pl, amire van oltás) sok évig lehet még élni.


Viszont ha jön egy SARS2 akkor nagyságrendileg megnő az esélye, hogy végzetes tüdőgyulladás elvigye az illetőt. Ezt szerintem bármely értelmes ember felfogja...

2020. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szóval a kérdésedre a válasz: Nem nem eszi meg mindenki, csak az "egyszerűbb" emberek, akik főleg beszopják az alternatív medicina, ezotéria és terjedő álhír maszlagokat, amik szerint a COVID-19 egy nátha, ami semennyivel nem emeli a halottak számát az éves szinthez képest.
2020. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
... és mégis 100%-ot kaptam, bármekkora baromságot írtam 😃 no komment.
2020. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És arról van kimutatás, hogy a korona vírus miatt háttérbe szorult krónikus betegek között mennyivel több lesz a halálozás?
2020. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!