Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez igaz hogy már hamarabb is...

Ugysemtudodmeg kérdése:

Ez igaz hogy már hamarabb is felbukkant a covid-19?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat kérek!

2020. ápr. 14. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2020. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Biztos. Mi januárban kaptunk el valamit, ami 99% (nem én mondom, hanem az orvos!), hogy az volt.

Persze akkor még nem tudták és nem volt teszt, meg semmi, hanem utólag derült ez úgymond ki, amikor összeállt a dokinak is, miért volt olyan ismeretlen neki is az egész tünetegyüttes, meg miért panaszkodtam nehézlégzésre, amikor szerinte olyan sosem szokott lenni.

Egyébként mi külföldi rokon látogatása után kaptuk ezt a valamit el.


És nemcsak mi, csomó embertől kifejezetten januárban hallottam azt, hogy nagyon furcsa "influenzája" volt, olyan, amit sosem élt át, gyógyszerek nem hatnak, orvosok a vállukat vonogatják...


Szóval igen, szerintem itt volt januárban. De logikus is, hiszen minden betegség előbb van bárhol, mint ahogy felfigyelnének rá, mivel ahhoz, hogy már kimondják, hogy megérkezett, több eset is kell.

2020. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálunk az iskolában sok mindenki jött vissza külföldről. És sokan betegek is lettek.
2020. ápr. 14. 19:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Szinte biztos.
2020. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is januárba voltam másfél hétig beteg és előtte kínai csoporttal együtt voltunk külföldön. Ráadásul családba mindenki beteg lett. Láz szerintem nem volt, hőemelkedés talán, de rég voltam ilyen hosszasan beteg. Tünetek egyeztek.


Mivel kínába már november óta kezdődött ezért simán itt lehet már azóta.

2020. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha meg ez igaz akkor már rég lecsengőben van...
2020. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Február végén kaptunk el "valamit". Munka során találkoztam pár külföldivel, de egy útbaigazítás alatt nem hiszem, hogy el lehet kapni. Gyanúsabb, hogy három kórházat végig jártunk és ott kaptam el. (Eltört a kislányom lába.) Utána volt hasmenés gyomor fájás, aztán a megfázásos tünetek. Borzasztó erős köhögéssel. Láz nélkül. Semmi se segített, több, mint egy hónapig beteg voltam.


Utolsó: miért lenne meglepő, ha lecseng? 210 fő volt a legtöbb aznapi új beteg, aztán 100, 50, tehát csökken.

2020. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: abban a 210-ben benne volt egy egész idősek otthona. Nem cseng ez még le sajnos.


Egy ismerősöm nagyon beteg volt januárban, bekerült a Szent Lászlóba, megnézték akkor már koronavírusra, de nem az volt, hanem az Influenza A vírus valamilyen mutánsa. Azt mondta, nem emlékszik, mikor volt utoljára ilyen beteg.

2020. ápr. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Januárban koronavírusra tesztelték??? Ne őrjíts már meg! Még influenzára sem teszteltek senkit sem, nemhogy januárba a covid19-re!
2020. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!